تاریخ خبر :1402/03/04
برگزاری نشست مطبوعاتی شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر خمین با اصحاب رسانه

چهارشنبه سوم خرداد،سالروز آزادسازی خرمشهر،شهردار خمین و رئیس شورای اسلامی شهر خمین با اصحاب رسانه نشست مطبوعاتی برگزار نمودند.
در ابتدای جلسه محمد بیات رئیس شورای اسلامی شهر ضمن خوش آمدگویی به اصحاب رسانه و با سلام به ساحت ولی عصر(عج) و نایب بر حقش مقام معظم رهبری و تبریک بمناسبت ولادت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) اظهار داشت بنده بعنوان رئیس شورای اسلامی شهر جهت گزارش از عملکردمان به همشهریان عزیزمان در خدمت شما هستم و انشاالله که این نشست مثمر ثمر باشد.
ایشان ضمن گزارشی از عملکرد شهرداری و بودجه و فعالیت های گوناگون واحدهای شهرداری ابراز رضایت نمود و در موارد جزئیات فعالیت های شهرداری توضیحات لازمه را ارائه نمود.
سپس شهردار خمین  درباره فعالیت های مجموعه شهرداری سخنانی ایراد نمود
مهندس احمدی نیز ضمن خوش آمدگویی به اصحاب رسانه و تبریک مناسبت های اخیر و تسلیت پیشاپیش به مناسبت رحلت حضرت امام خمینی(ره)  اظهار داشت، سیاست قالب شورای شهر توجه به حاشیه شهر بوده و ما در راستای همین سیاست توزیع متناسب امکانات شهری  در همه نقاط بویژه محلات کمتر برخوردار را در دستور کار قرار داده ایم مانند پارک فیروزآباد و سنگ چین رودخانه محله مذکور و همچنین زیرسازی و نصب کانیوو و تعویض جداول فرسوده و آسفالت در معابر اکثر محلات را انجام داده و ادامه خواهیم داد.
توجه به طرحهای نیمه کاره را در اولویت قرار داده ایم مانند آسفالت اطراف بیمارستان جدیدالاحداث ، خیابان نیایش و در آسفالت خیابانها مصمم هستیم توقع همشهریان را برآورده کنیم ومطمئناًدر روزهای پیش رو همشهریان شاهد فعالیت مضاعف شهرداری در زمینه آسفالت خیابانهاومعابرخواهند بود. همچنین پارک تیمره و الغدیر را آغاز کرده ایم.
در مورد رضایتمندی مراجعان به شهرداری حداکثر تلاشمان را بکار گرفته ایم.

شهردارخمین در مورد احداث پارکینگ طبقاتی نیز گفت پارکینگ طبقاتی در میدان مقابل امامزاده ابوطالب (ع) در دست مطالعه و طراحی است.ساختمان مهر والدین و آمفی تئاتر از طرح های دیگر در حال ساخت می باشد.
مهندس احمدی اظهار داشت در مقابل بیت حضرت امام(ره) میدان پلی در حال طراحی است همچنین ترمیم وزیباسازی میدان 15 خرداد که درمناسبتهای گوناگون میدان مذکور شاهد گردهمایی های مذهبی وبرگزاری مراسم در مناسبت های ملی می باشدوشایسته است که این میدان مورد توجه ویژه قرار گیرد که دراینمورد اقدام شده و در حال طراحی می باشد.  مرمت کشتارگاه انجام شده و پل ارتباطی انتهای بلوار شهید صدوقی مقابل مسجد امام هادی(ع) در دستور کار می باشد و سنگ چین رودخانه شاهین هم در حال انجام می باشد.
ایشان اضافه کرد ماشین آلات مورد نیاز را خریداری کرده ایم و ظرفیت معدن ماسه را بالا برده ایم بگونه ای که نه تنها به ماسه نیاز نداریم بلکه ماسه برای فروش نیز داریم.
همچنین برنامه ریزی برای سرمایه گذاری پایه دار داشته ایم نظیر سایت انرژی خورشیدی که دردستور کار جدی است وبسیار مفید است.
مهندس احمدی افزود در سایت بوجه هم اختلاف مالکیتی وجود داشت که حل شد و طرح جامعه گردشگری آن تهیه شده و بمحض اینکه اداره منابع طبیعی و میراث فرهنگی آن را تایید کنند ساخت آن آغاز خواهد شد.
در مورد پارک بانوان هم یک پَک کامل در نظر گرفته شده که شامل پیست دوچرخه سواری ، پیاده رو سلامت ، نمازخانه ،کارگاه صنایع دستی ، پیست بازی کودکان ، پیست ورزش صبحگاهی و مبلمان ویژه ای هم برای آن در نظر گرفته شده است.همچنین یک ماشین بازیافت آسفالت خریداری شده که آسفالت های مستعمل که با دستگاه ویرتگن کنده می شود بازیافت شود و برای تولید آسفالت سرد استفاده شود.
شهردار خمین درباره کمربندی دور شهر اظهار داشت در بخشهایی از طرح مشکل مالکیتی وجود داشته که سعی بر حل آن داریم که با حل آن، کمربندی تکمیل خواهد شد و مشکل ترافیک که بخاطر وسایل نقلیه عبوری بویژه ماشین های سنگین در شهر وجود دارد مرتفع خواهد شد.
مهندس احمدی پس از این اظهارات به سوالات خبرنگاران حاضر در جلسه پاسخ داد.

 

 

 نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal