تاریخ خبر :1401/11/08
1700 اصله نهال در سطح شهر کشت شد

شهروندان باید در حفظ فضای سبز و درختان محیط اطراف خود بکوشند.

وحید قاسمی؛ معاونت خدمات و ایمنی شهری شهرداری خمین در خصوص عمکرد این معاونت در حوزه فضای سبز گفت: در نه ماهه امسال1700 اصله نهال کشت شده است. کاشت نهالها در فصل بهار و اوایل پاییز انجام شده است.

وی ادامه داد: در راستای زیباسازی منظر شهر و ایجاد نشاط و شادابی بین شهروندان، 18 هزار و 800 مترمربع گل فصلی (بهاره و پاییزه) در میادین، بلوارها و پارکهای سطح شهر کشت شد.

قاسمی افزود: جهت آبدهی و رشد بهتر درختان، 35 هزار مترمربع علف زنی و حذف علفهای هرز و هرس 3 هزار و 700 اصله درخت اجرایی شد.

معاونت خدمات و ایمنی شهری عنوان نمود: به منظور مقابله با آفات و بیماریها، 13 هزار و 400 اصله درخت در نه ماهه امسال سم پاشی شد.

قاسمی با اشاره به واکاری چمن در پارکهای سطح شهر گفت: در سال جاری واکاری چمن به مساحت 2200 مترمربع،  در پارکهای مدرس، بلوار شهدای دانشجو، میدان جهاد، پارک شهید دستورز، پارک لاله، پارک شهید بهشتی انجام شده است.

وی ادامه داد: به منظور ایجاد فضای شاد و مناسب برای کودکان، بهسازی و مناسب‌سازی پارکها و پاسخگویی به مطالبات شهروندان، مجموعه بازي در پارك‌هاي ولايت و ترافيك نصب شد و در پارکهای بوستان مادر،كوچه جعفري،گل ياس، بعثت، اطلس، نيلوفر، بهاران وسایل ورزشی و وسایل بازی نصب شد. ست ورزشی میدان مدرس نیز به دلیل فرسوده شدن تعویض شد.

قاسمی بیان کرد: پوشش گیاهی لچكي‌هاي ميادين معلم، بسيج، ميدان جانبازان و ميدان شهداي دانشجو اصلاح شد و چمنکاری، پوشش گیاهی و تعدادی از مسیرهای پیاده روی پارک محله ای شهید ورمزیار، میدان شهید بهرامپوری، پارک واقع در کوچه شهید جعفری(بلوار شهید صدوقی) اصلاح شد و تغییر ساختار پیدا کرد.

معاون خدمات و ایمنی شهری اظهار داشت: پوشش گیاهی، فضای سبز و درختان از سرمایه‌های هر جامعه محسوب می‌شوند و نقش مهمی در سلامت جسمی و روحی انسان دارند و شهروندان باید در حفظ فضای سبز و درختان محیط اطراف خود بکوشند.
شهرستان خمین 98 هکتار فضای سبز دارد و سرانه فضای سبز هر فرد، 13.3مترمربع است.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal