تاریخ خبر :1401/09/20
15 هزار و 450 مترمربع از معابر شهر خمین آسفالت شد

به گفته شهردار خمین در دو ماه اخیر 15 هزار و 450 مترمربع از معابر شهر خمین آسفالت شد.

آسفالت معابر یکی از مهمترین خدمات رسانیهای شهرداریها برای شهروندان و مردم است. آسفالت مناسب و مناسب‌سازی معابر به منظور سهولت در عبور و مرور شهروندان، کاهش تصادفات، زیباسازی شهر صورت می‌گیرد. شهرداری خمین هم هر ساله بودجه‌ای نسبتا خوب برای این پروژه عمرانی مستمر قرار می‌دهد.

آسفالت معابر به خصوص در سالهای اخیر هزینه بالایی میخواهد. اما با وجود عدم پرداخت به موقع عوارض از سوی شهروندان در خمین، شهرداری خمین مصمم و مستمر روکش آسفالت معابر، لکه‌گیری‌های آسفالت را انجام می‌دهد.

حمید احمدی؛ شهردار خمین گفت: آسفالت معابر بر اساس درخواست شهروندان، بازدیدهایی که توسط شهردار، اعضای محترم شورای اسلامی شهر خمین، کارشناسان عمران صورت می گیرد، بر اساس الویت‌بندی توسط دو اکیپ آسفالت انجام می شود.

وی ادامه داد: در آبان ماه سال جاری کوچه شهید حسینی در خیابان فرهنگسرا، کوچه شهید بهروزی و شهید حسنی در خیابان قیام، کوچه شهید لک در بلوار قدس، کوچه شهید افسریان در خیابان آیت الله سعیدی، مقابل ایستگاه آتش‌نشانی شماره 2 و خیابان امامت جنوبی لکه‌گیری آسفالت شد. در این کوچه‌ها که جمعا به مساحت 2430 مترمربع لکه‌گیری آسفالت شد، حدود 200 تن آسفالت پخش شده و 1 تن و 200 کیلوگرم قیر استفاده شده است.

شهردار خمین اضافه کرد: همچنین در آبان ماه، محوطه ستاد نیروی انتظامی طبق توافقی که انجام شد، به مساحت 2774 مترمربع، کوچه شهید زارعی واقع در محله فیروزآباد به مساحت 550 مترمربع و کوچه پوریای ولی واقع در شهرک نخ طلا به مساحت 1370 مترمربع به طور کامل با دستگاه فینیشر آسفالت شدند. در این کوچه‌ها حدود 705 تن آسفالت پخش شد و 2 تن و 506 کیلوگرم قیر استفاده شد.

احمدی عنوان نمود: در آذر ماه، عملیات جدولگذاری و کانیو جهت جمع‌آوری آبهای سطحی کوچه شهید خراسانی واقع در خیابان طالقانی انجام شد پس از آن به مساحت 800 مترمربع کنار کانیو لکه‌گیری آسفالت شد. همچنین در ماه جاری، لکه‌گیری آسفالت کوچه شهید ورمزیار و شهید مهدی واقع در فیروز آباد، تعدادی کوچه هم در خیابان شریعتی انجام شد و 4 سرعت گیر با مصوبه شورای ترافیک در کوی بعثت احداث شد، که مجموعاً 2244 مترمربع لکه‌گیری آسفالت در معابر نامبرده انجام شد و 130 تن و 900 کیلو آسفالت در این معابر پخش شده و حدود 2 تن قیر در این لکهگیریها استفاده شده است.

شهردار خمین در خصوص عملیات لکه‌گیری آسفالت پیمانکار آسفالت شهرداری خمین اظهار داشت: کوچه‌های شهید سهرابی و نوید واقع در بلوار جانبازان و کوچه فرهنگ 5 به مساحت 1200 مترمربع لکه‌گیری آسفالت شدند و در این معابر 60 تن آسفالت توزیع شد. کوچه شهید دهقانی، کوچه معلم در خیابان طالقانی و خیابان اصلی به متراژ 2600 مترمربع لکه گیری آسفالت شدند و 120 تن آسفالت در این معابر پخش شد. همچنین اجرای لکه‌گیری آسفالت کوچه‌های اطلس، عارف، شهیدان سرلک، گلکار، ملاحسینی هم به مساحت 2250 مترمربع انجام شد.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal