تاریخ خبر :1401/09/13
از معلولین فعال شهرستان خمین تقدیر شد

به مناسبت دوازدهم آذر روز جهانی معلولان از معلولان فعال و ممتاز شهرستان در جلسه شورای اداری شهرستان تقدیر به عمل آمد.

محمدتقی عظیمی رئیس کانون معلولان و عضو شورای اسلامی شهر خمین، ضمن تشکر از تشکیل این جلسه گفت: واقعیت این است که در شهرستان خمین با تعدادی معلول مواجه هستیم در خمین 2413 معلول شناخته شده و شناسنامه‌دار توسط بهزیستی وجود دارد.

وی ادامه داد: در سال 1992 مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز 3 دسامبر و دوازدهم آذر را روز جهانی معلولین نامگذاری کرد. هدف از این نامگذاری این بود که افرادی که سالم هستند با مشکلات، مسائل و نیازها، محدودیتها و محرومیتهای عده‌ای از هم نوعان خود که گاها به دلایل مختلف بخشی از تواناییهای خود را از دست داده‌اند، آشنا بشوند.

عظیمی اظهار داشت: میخواهیم بگوییم کسانی که امروز تحت عنوان معلول مطرح می‌شوند در زندگی اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی چه موفقیتهایی داشته‌اند و افراد محتاج و نیازمند ترحم نیستند. امروز میخواهیم موفقیتهای جامعه معلولین خمین را معرفی کنیم و خواسته‌های آنها را بگوییم.

وی اضافه کرد: معلولیت پهنه وسیعی است از اوتیسم تا سندروم دان. معلولین دنبال نگاه ترحم آمیز نیستند. معلولین بخشی از انسانهایی جامعه هستند و حقشان امکانات و رفاه خوب است.

امام جمعه خمین در این جلسه گفت: معلولان توانمند از عهده امور خود برمی آیند و مزاحمتی برای زندگی دیگران ندارند و این افراد بدانند به واسطه تلاشی که می‌کنند مقرب درگاه خدا هستند.

حجت الاسلام سید قاسم میرصادقی امام جمعه شهرستان بیان کرد: زندگی اصلی و ابدی در جهان آخرت است و هرچه در این دنیا فکر و نیت و عمل خیر داشته باشیم در آن دنیا نتیجه آن را خواهیم گرفت بنابراین امیدوار، صبور و آرام باشید.

وی تاکید کرد: بی شک خدمت به معلولان چندین برابر خدمت به مردم عادی اجر و ثواب دارد و دقت داشته باشید که اینها بندگان خوب خدا هستند و باید نسبت به رسیدگی به آنها اهتمام جدی داشته باشیم.

 

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal