تاریخ خبر :1401/09/13
585 متر از معابر شهری خمین در سال جاری مناسب سازی شد.

شهردار خمین گفت: 585 متر از معابر شهری خمین در سال جاری برای تردد افراد دارای معلولیت ترمیم و مناسب سازی شد.

حمید احمدی ادامه داد: طرح مناسب سازی معابر از سال 97 در خمین کلید خورده و تاکنون بسیاری از معابر این شهر نظیر بلوار شهید بهشتی، منتظری جنوبی، آرامستان، خیابان ساحلی جنوبی، بلوار قدس و خیابان آزادی مناسب سازی شده است.

وی اظهار داشت: اقدامات عمرانی، پیاده رو سازی و کف سازی در سطح شهر با الویت مناسب سازی برای تردد عمومی انجام می شود.

احمدی افزود: مسیر ویژه روشندلان در پیاده رو سازی مناطق مختلف شهر و پازل سکه ای تی شکل در ابتدا و انتهای مسیر و بر سر تقاطع ها ایجاد شده است.

وی ایجاد رمپ ویژه عبور صندلی چرخدار و کالسکه کودکان در محلهایی که اختلاف ارتفاع دارند، اجرای راهبند ویژه عبور صندلی چرخدار به منظور جلوگیری از ورود موتور سیکلت و ساخت راهبند ترافیکی در محل تقاطع با خیابانها و محل پلها را از اقدامات مناسب سازی شهری بیان کرد.

شهردار خمین گفت: نصب تابلو و علایم ویژه اطلاع رسانی در معابر پر تردد شهر به منظور کنترل سرعت و آرام سازی ترافیک در محلهای ویژه پیش بینی شده برای تردد معلولان و اختصاص پارکینگ ویژه معلولان در خیابان شریعتی، آموزش رانندگان تاکسی برای خدمات و سرویس دهی به معلولان به مدت 30 ساعت از دیگر اقدامات این نهاد خدماتی در زمینه مناسب سازی است.

 احمدی ادامه داد: 10 ورق فلزی 2 متری آجدار بر روی کانیو در کوچه های بلوار بهشتی نصب شده است.

وی بیان کرد: ساختمانهای عمومی در هنگام اخذ پروانه ساختمانی ملزم به رعایت ضوابط ویژه معلولان و احداث رمپ می شوند.

توانمندسازی و عدم وابستگی معلولان به سایرین همواره خواسته ای نشات گرفته از حرمت و کرامت انسان بوده که به آنها آنها احساس مفید بودن و احساسا بودن می دهد. هیچگاه نگرش احساسی و از روی ترحم نسبت به مسائل معلولان سازنده نبوده است.

درب بازشو، سرویس بهداشتی، رمپ و آسانسور حداقلهایی است که یک معلول برای حضور در جامعه باید از آن بهره مند باشد و امید است مسئولان مدیریت شهری با همکاری بهزیستی و دیگر نهادهای مسئول نسب به مناسب سازی اماکن عمومی برای حضور معلولان اقدام کنند.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal