تاریخ خبر :1401/09/09
شهردار خمین عنوان کرد: فرهنگ کار باید در جامعه تقویت و نهادینه شود

نشست تعامل، همفکری و هم‌اندیشی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خمین با تعدادی از اعضای کارگروه اشتغال شهرستان از جمله رؤسای ادارات جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهزیستی، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی در سالن جلسات شورا برگزار شد.

امروزه شهر و هر محيط زندگي مدني و اجتماعي با شهروندان، معني پيدا مي‌کند. رابطه شهروندي با مديريت شهري از جمله مسائل و موضوعات مهمي است که در حوزه مديريت شهري مورد توجه قرار گرفته است. يکي از عواملي که مي‌تواند به تحقق و پايداري نظام مردم‌سالاري در جامعه بينجامد، توجه به حقوق شهروندي است که مي‌توان دستيابي به اين هدف را از سوي شوراها و شهرداری دنبال کرد. با توجه به اینکه شوراها و شهرداری نقش مهمی در بین مردم دارند، انتظارات مردم از شوراها و شهرداری بالاست. بر همین اساس جهت پاسخگویی بهتر به شهروندان، نشست تعامل، همفکری و هم‌اندیشی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خمین با تعدادی از اعضای کارگروه اشتغال شهرستان از جمله رؤسای ادارات جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهزیستی، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی در سالن جلسات شورا برگزار شد. 

در این نشست پس از تلاوت آیاتی از کلام وحی، مهندس حمید احمدی شهردار خمین ضمن تقدیر از حاضرین در جلسه گفت: در بحث اشتغال شهرستان یکی از موضوعات رصد کردن تسهیلات پرداختی می‌باشد که باید نظارت کافی بر روی آن انجام شود. برخی تسهیلات مربوطه را دریافت می‌کنند، ولی کار را انجام نمی‌دهند.

وی افزود: یکی دیگر از موضوعات، حمایت از کارگران و تأثیر روابط بین کارفرما و کارگر است تا مشکلات موجود برطرف شود.

ایشان بیان کرد: یکی دیگر از مشکلات، گریز از کارهای سخت است که برخی از افراد، کارهای سخت را انجام نمی‌دهند که باید فرهنگ کار در جامعه تقویت و نهادینه شود و توسط ادارات مربوطه کلاسهای آموزشی مرتبط برگزار گردد. 

مهندس احمدی اظهار داشت: شوراهای اسلامی شهر و شهرداری به عنوان دو بازوی نظارتی و اجرایی نظام مدیریت شهری، نقش مؤثر و اساسی در روند توسعه و پیشرفت شهر ایفا می‌کنند.

او عنوان کرد: سرمایه ‌گذاری بر اشتغال، عملکرد فرهنگی، اقتصادی، مشارکت‌ های اقتصادی و تسهیل در فضای کسب و کار شهر بسیار تأثیرگذار است، لذا سرمایه‌ گذاری را باید یکی از اصلی‌ ترین عناصر رونق اقتصادی و توسعه شهری دانست.

همچنین در ادامه نشست محمد بیات رییس شورای اسلامی شهر خمین گفت: هدف از برگزاری این جلسه شناسایی ظرفیت های موجود در کارگروه کار و اشتغال شهرستان و ایجاد بستر لازم جهت ترغیب و تشویق شهروندان برای استفاده از ظرفیت های موجود در کارگروه در راستای راه‌اندازی کارگاههای زودبازده و مشاغل خانگی جهت رفع معضل بیکاری، اطلاع از تسهیلات کارگروه کار و اشتغال و نحوء تخصیص آن به فعالان عرصه کار و اشتغال و فراهم نمودن بستر تبلیغات لازم در زمینه مذکور، تعامل و همفکری با اعضای کارگروه به منظور ایجاد بستر لازم جهت بومی گزینی صددرصدی نیروهای موردنیاز در مراکز کار و اشتغال بویژه واحدهای صنعتی متعدد شهرستان جهت رفع معضل بیکاری جوانان می‌باشد.

وی افزود: بسیاری از مردم که قصد راه‌اندازی اشتغال دارند، نمی‌دانند وامهای اشتغال را باید از کدام نهاد و ارگان دریافت کنند که به شورا مراجعه می‌کنند. در این خصوص باید بستر لازم فراهم شود و اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام شود. 

ایشان بیان کرد: همچنین باید بستر تبلیغات محیطی برای کارگروه‌ها فراهم شود تا افرادی که در زمینه دریافت تسهیلات اطلاع ندارند، از طریق تبلیغات محیطی بتوانند هدایت شوند و از ظرفیت‌های موجود استفاده کنند.

 

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal