تاریخ خبر :1401/07/30
مطالبات عوارض نوسازی شهرداری از شهروندان 180 میلیارد ریال است

حمید احمدی شهردار خمین در خصوص پرداخت عوارض شهرداری از طرف شهروندان گفت: توسعه و آبادانی شهر در گرو حمایت همه مردم در پرداخت به موقع عوارض شهرداری می‌باشد. در واقع شهروندان با پرداخت به موقع عوارض در توسعه و آبادانی شهر سهیم هستند.

وی ادامه داد: در شش ماهه اول امسال، تنها 5 میلیارد و 703 میلیون ریال عوارض نوسازی توسط شهروندان پرداخت شده است. در حالی که مطالبات عوارض نوسازی شهرداری از شهروندان 180 میلیارد ریال است. در واقع پرداخت عوارض از سوی مردم بسیار کم بوده است.

شهردار خمین اظهار نمود: شهرداری‌های شهرهای کوچک از نبود منابع و اعتبار کافی رنج می‌برند، لذا افزایش مشارکت عمومی شهروندان و حمایت تمام مسئولان، شهرداری را در مسیری روشن و آینده‌ای بهتر هدایت می‌کند.

احمدی بیان کرد: پرداخت عوارض کسب‌و‌پیشه در شش ماهه اول امسال، 2 میلیارد و 26 میلیون ریال بوده در صورتی که مطالبات عوارض کسب‌و‌پیشه شهرداری خمین 90 میلیارد ریال است.

احمدی بیان کرد: شهروندان اگر خواهان خدمت هستند باید بهای آن را بپردازند و بهای خدمات شهرداری پرداخت به موقع عوارض است که نهایتاً در همین شهر و برای خود شهروندان هزینه می‌شود.

احمدی گفت: خدمت‌رسانی وظیفه شهرداریهاست. شهرداری‌ها جهت خدمت‌رسانی مبالغی را به عنوان عوارض و بهای خدمات از شهروندان دریافت می‌کنند. از اصلي‌ترين دلايل عدم توفيق شهرداري در خدمت‌رساني مطلوب در سطح شهر عدم همكاري بدهكاران شهرداري مي‌باشد كه با پرداخت ننمودن بدهي خود به شهرداري موجب كندي يا كسري در ارائه خدمات مي‌گردند . بدیهی است هر چه مشارکت همشهریان در پرداخت عوارض و مالیاتها (که وقتی از آن تحت عنوان ارزش افزوده به شهرداریها برمی‌گردد) بیشتر و به موقع باشد، خدمات نیز به موقع، سریعتر و گسترده‌تر انجام می‌شود.

 

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal