تاریخ خبر :1401/07/28
ماهانه حدود 250 تماس توسط شهروندان با سامانه 137 گرفته می شود

سامانه 137 یک سامانه الکترونیکی است که کار آن اخذ پیام های مردم است .

مسئول بازرسی و پاسخگویی به شکایات شهرداری خمین در خصوص سامانه 137 گفت: سامانه 137 با هدف ایجاد فرصت برابر برای تمام شهروندان، رفع مشکلات و معضلات شهری و مدیریت غیرمستقیم مردم بر شهر و ایجاد ارتباط بیشتر شهروندان با مدیران ارشد شهرداری راه‌‌اندازی شده است.

محمد چوگری افزود: سامانه 137 یک سامانه الکترونیکی است که کار آن اخذ پیام های مردم است و زمانی که مردم تماس می گیرند، کلیه درخواست ها و شکایات آنها به صورت الکترونیکی ضبط می‌شود و این درخواست‌ها روزانه به واحدها و حوزه‌های مختلف شهرداری جهت بررسی ارجاع داده می‌شود تا حصول نتیجه انجام شود.

ایشان ادامه داد: روند کاری سامانه 137 بسیار خوب بوده و باعث می‌گردد که مردم مراجعه حضوری به شهرداری نداشته باشند و طی تماس با این سامانه سریعاً درخواست‌های آنها پیگیری می‌شود.

وی بیان داشت: ماهانه حدود 250 تماس توسط شهروندان با سامانه 137 گرفته می‌شود که مربوط به حوزه‌های مختلف شهرداری می‌باشد. ضمناً بیشتر درخواست‌ها مربوط به بحث خدمات شهری و نظافت، لکه‌گیری آسفالت و جمع‌آوری سگ‌های ولگرد است. همچنین درخواست‌های کلی در جلسات مطرح می‌شوند و مواردی که چندین بار تماس داشته باشد در این مورد نیز با آنها تماس گرفته می شود و نتیجه به آنها اعلام می‌گردد.

این مقام مسئول اظهار نمود: یک سامانه دیگر به نام سامانه رسیدگی به شکایت مردمی متعلق به اداره کل بازرسی استان مرکزی است و افرادی که شکایت‌های خاص از مسائل شخصی خود با شهرداری دارند ارجاع داده می‌شود و بعد از پیگیری نتیجه را به بازرسی کل اعلام می‌کنیم و آنها به صورت الکترونیکی و پیامک به مخاطبان اعلام می‌کنند.

چوگری عنوان کرد: با نظارت به عملکرد کلیه شرح وظایف پیمانکاران فضای سبز، خدمات شهری، عمران در کلیه کارهای خدماتی شهرداری ورود پیدا می‌کنیم و در جایی که مشکل وجود داشته باشد به مسئول مربوطه اعلام می‌شود تا پیمانکار پیگیری کند و نمی‌گذاریم که کار به جایی برسد که باعث این شود که شکایت از شهرداری به بازرسی کل انجام شود و در همین جا مشکلات برطرف می‌شوند که تاکنون رضایت بوده است و نظارت کامل در پروژه‌های عمرانی، فضای سبز و خدمات شهری صورت می‌گیرد و اگر تخلفی انجام شود بررسی می‌گردد و به شکایات رسیدگی می‌شود.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal