تاریخ خبر :1401/07/20
مهندس حمید احمدی به عنوان شهردار خمین معرفی شد

در جلسه شورای اداری شهرستان در محل فرمانداری روز سه شنبه، معارفه مهندس حمید احمدی به عنوان شهردار خمین با حضور زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مرادی؛ رئیس دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، اعضای شورای اداری شهرستان و کارکنان شهرداری برگزار شد.

حمید کمانکش؛فرماندار شهرستان ضمن خوش آمدگویی به حضار گفت: در جلسه معارفه شهردار محترم خمین قرار داریم. امور شهری و مباحث شهرداری از موضوعات مهم کنونی است.

وی افزود: توسعه متوازن شهر، توسعه متناسب با موازین اسلامی، توسعه همه جانبه با نگاه عدالت محوی و توجه همه جانبه به همه محورها (بحث مبلمان شهری، فرهنگسازی شهری و ابعاد اجتماعی و عمرانی) در برنامه کاری شهرداری قرار خواهد داشت. در شیوه مدیریتی شهرداریهای جدید و با راه‌اندازی شوراهای شهر و با این نگاه که اداره امور شهر با تعامل شهروندان صورت می گیرد، اتفاقات خوبی افتاده است. مسائل رصد می شوند. موضوعات متناسب با نیازها تصمیم‌گیری می‌شوند و فرصت برای حرکتهای جدی فراهم است.

کمانکش بیان کرد: در شهرستان خمین هم شاهد تلاش و کوشش اعضای شورای اسلامی شهر هستیم.پرسنل ساعی شهرداری در بخشهای مختلف تلاشهای مورد نظر را دارند.

فرماندار خمین اظهار داشت: آقای احمدی هم چندین ماه است که به عنوان سرپرست مشغول هستند و رضایت مردمی برقرار است. خوشحالیم که فرصت خدمت بیشتر و مطمئن‌تر برای ایشان فراهم شده است. در اینجا از تلاشهای مسئولین استانی تقدیر و تشکر می کنیم.

محمد بیات؛ رئیس شورای اسلامی شهر خمین ضمن تشکر از حضور مسئولین استانی و شهرستانی در جلسه و عرض تبریک خدمت شهردار محترم به خاطر انتصابشان بیان کرد: علت انتخاب مهندس حمید احمدی به عنوان شهردار، سابقه درخشان ایشان در شهرداری به عنوان رئیس واحد شهرسازی، معاونت عمران و شهرسازی و... است. وی فردی متعهد، متخصص، آشنا با قوانین و مقررات و اثبات شده برای مجموعه شهرداری است.

وی اضافه کرد: با اجماع نظر اعضای شورای اسلامی شهر، ایشان به عنوان سرپرست انتخاب شد. همه ویژگی‌هایی که بیان شد در این مدت سرپرستی در فعالیتهای ایشان نمایان شد.

بیات عنوان نمود: در اینجا انتظارات شورای اسلامی شهر به عنوان نمایندگان پارلمان محلی به سمع و نظر ایشان و سایر دوستان می‌رسانیم: همکاری همه جانبه با اعضای شورای تامین و شورای اداری، تکریم ارباب رجوع و این موضوع باید در عمل نمایان باشد و کارکنان شهرداری نیز این موضوع را مدنظر داشته باشند. قانون به نفع مردم خم شود اما شکسته نشود. نظارت دقیق بر پروژه‌های شهرداری و جلوگیری از دوباره‌کاریها، همکاری تام و کامل با نیروهای نظامی و بسیجی، اتمام پروژه‌های نیمه تمام، برنامه‌ریزیهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای فعالیتها در شهرداری، تلاش در راستای ایجاد درآمدهای پایدار، تلاش در جهت رفع مشکلات ترافیکی شهر، به نتیجه رسیدن سریعتر طرح تفصیلی و طرح جامع، توجه ویژه به مناطق کم برخوردار.

زندیه وکیلی، معاون امور عمرانی استانداری گفت: جلسه شروع دوره مدیریتی جدید برای مدیریت شهری خمین تشکیل شده است. مهندس احمدی سالها از بدنه شهرداری بوده‌اند و مدتی است به عنوان سرپرست شهرداری مشغول فعالیت بوده‌اند و از امروز هم حکم شهردار رسمی را دریافت می‌کنند و با قوت بیشتر ادامه می‌دهند.

معاون امور عمرانی استانداری بیان کرد: در دوره گذشته اقدامات خوبی در شهرداری انجام شد. موفقیت در مدیریت شهری بخشی مرهون زحمات مدیران و بخشی با تلاشهای کارکنان،کارمندان و کارگران مجموعه است. از همکاران خودم در مجموعه شهرداری خمین تشکر میکنم و عزیزان را به همکاری بیشتر توصیه می‌کنم.

وی اضافه کرد: از خصوصیتهای مدیر خوب ، تعهد، تخصص است که تخصص شامل آگاهی، علم و بخشی هم تجربه است. خصوصیت دیگر، شناخت است. یک مدیر بومی، شناخت خوبی از مجموعه کارکنان و کوچه پس کوچه‌های شهر دارد و نقاط قوت و ضعف شهر را می‌داند.

زندیه وکیلی عنوان نمود: مهمترین خصوصیت در یک مدیر انگیزه است. اگر ویژگیهای دیگر نباشد با انگیزه می‌شود به آنها دست یافت. فرد بومی هم شناخت دارد و هم انگیزه برای پیشرفت شهرش. انشالله با مدیریت آقای احمدی دوره خوبی برای مدیریت شهر داشته باشیم.

معاون امور عمرانی استاندار اظهار داشت: یکی از علتهای موفقیت نسبی بعضی شهرها، ثبات مدیریتی است. از دیگر علتها، خواست عمومی برای پیشرفت شهر است. همچنین همدلی و هماهنگی بین مسئولین شهر باید وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: شهرداری خدماتی‌ترین دستگاه در شهر است و ما اگر رضایت مردم را میخواهیم در واقع باید رضایت مردم از شهرداری را جلب کنیم. شهرداریها 400 نوع خدمات به مردم ارائه می دهند. شهرداری برای ارائه بهتر خدمات هماهنگی تمام دستگاهها را می طلبد.

حمید احمدی؛ شهردار خمین ضمن عرض خیر مقدم و خوش‌آمدگویی به حاضرین گفت: مهمترین برنامه‌های شهرداری را، توجه ویژه به حاشیه شهر و مناطق کمتر برخوردار، تکریم ارباب رجوع در کلیه سطوح، حفظ هویت و عدالت شهر و نگاه عدالت محوری به محله‌ها، انجام مسجد محوری و مشارکت شهروندان در اداره شهر، تکمیل پروژه‌های عمرانی نیمه کاری با الویت‌بندی، حذف پروژه‌های ناکارآمد و دوباره‌کاریها ایجاد درآمدهای پایدار شهری، جذب سرمایه‌گذاری و اعمال سیاستهای تشویقی، توجه ویژه به مسائل ترافیکی همراه با مناسب‌سازی، توجه به مبلمان شهری، ارتقاء سطح شهرسازی، طرح و احداث نیروگاه خورشیدی، توجه به فضای سبز و منطقه گردشگری بوجه برشمرد.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal