تاریخ خبر :1401/07/12
عملکرد 6 ماهه مدیریت حمل و نقل شهری شهرداری خمین

صفدری نیا: خلاصه عملکرد 6 ماهه اول سال جاری مدیریت حمل و نقل شهری شهرداری خمین را تشریح کرد.

مدیریت حمل و نقل شهری شهرداری خمین خلاصه ای از فعالیت های 6 ماهه سال جاری این سازمان را تشریح کرد.

رسول صفدری نیا با عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن شهادت امام حسن عسگری (ع) و همچنین عرض تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج)، گفت: سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری خمین زیرمجموعه شهرداری است و از سال 1386 فعالیت خود را شروع کرده است و در حال حاضر 6 پرسنل به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این سازمان فعالیت دارند. این سازمان ابتدا به نام سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری بود که با توجه به مصوبه وزارت محترم کشور، به سازمان مدیریت حمل و نقل تبدیل شده است.

وی در رابطه با سرویس مدارس، اظهار داشت: در خصوص سرویس مدارس، 3 کارگروه ماده 18 تشکیل شد که با توجه به نظرات کارشناسی و نظرات رانندگان، بعد از بررسی و نتیجه گیری مقرر شد مبلغ 180 هزار تومان برای سرویس مدارس مینی بوس و 250 هزار تومان برای هر نفر در سرویس آژانس در نظر گرفته شود.   

ایشان افزود: همچنین سازمان مدیریت حمل و نقل شهری متقبل شد که هرچه سریعتر کارت صلاحیت کلیه رانندگانی که در این زمینه فعالیت دارند را صادر کند که با ادارات خدمات رسان هماهنگی لازم انجام شده و در اسرع وقت نسبت به تمدید صلاحیت ها که شامل موضوعات (عدم سوء پیشینه، عدم اعتیاد و استعلام گواهینامه) است اقدام می شود تا مشکلی به وجود نیاید.

صفدری نیا بیان کرد: با توجه به تعطیلی دو سال اخیر مدارس به خاطر ویروس کرونا و همچنین خارج شدن 15 مینی بوس از ناوگان حمل و نقل عمومی، امسال یک خلاء در خصوص سرویس مدارس به وجود آمده که با هماهنگی مدیران مدارس این خلاء جبران می شود. ضمناً از خودروهای سواری شخصی نیز برای سرویس مدارس استفاده می شود.

وی ادامه داد: با توجه به راه اندازی برخی شرکت ها در شهرک های صنعتی خمین و شهیدسعیدی شهابیه و فعال شدن این شرکت ها و شاغل شدن تعدادی از همشهریان عزیز، برخی از مینی بوس ها در بخش سرویس دهی این مکانها مشغول به کار شده اند و نمی توانیم از ظرفیت آنها استفاده کنیم.  

ایشان عنوان کرد: در سالهای اخیر شهرداری حدود 7 الی 10 دستگاه مینی بوس از وزارت کشور دریافت می کرد که این دستگاهها زمانی که از یارانه دولتی استفاده می کردند به مدت 7 سال در اختیار شهرداری بودند و در روزهای جمعه جهت حضور مردم در نمازجمعه به شهروندان سرویس ارائه می دادند و در زمان پیک کاری نیز می توانستیم از آنها در بحث حمل و نقل عمومی استفاده کنیم، ولیکن از سال 95 تاکنون نتوانستیم یک دستگاه مینی بوس برای شهر جذب کنیم  که این خود یک معضل است. انشاءالله با پیگیریهای انجام شده توسط فرمانداری و شهرداری و ابلاغ به استانداری و وزارت کشور بتوانیم در این خصوص جذب سهمیه داشته باشیم تا این خلاء را جبران کنیم.

مدیریت حمل و نقل شهری شهرداری خمین اظهار نمود: در سال 98 حدود 54 دستگاه مینی بوس برای سرویس مدارس داشتیم که امسال به حدود 30 دستگاه کاهش یافته است است و ما می بینیم بیشتر سرویس مدارس به صورت سواری شخصی هستند که باعث ایجاد ترافیک می شوند. امیدوارم با همکاری پلیس راهور این مشکل برطرف شود. ضمناً از شهرهای اطراف نیز برای استفاده از مینی بوس برای سرویس مدارس استعلام گرفتیم که شهرهای اطراف نیز خود گرفتار این مشکل بودند.

ایشان تصریح نمود: مینی بوس های برون شهری با توجه به استهلاک بالا و سن بالای 25 سال از لحاظ صلاحیتی در بحث حمل و نقل دانش آموزان تایید شده نیستند که امیدوارم با کمک مسئولین مربوطه بتوانیم این مینی بوس ها را نوسازی کنیم و جذب یارانه دولتی برای این دستگاهها داشته باشیم.

صفدری نیا در ادامه در خصوص بیمه رانندگان، اذعان داشت: از سال 93 با توجه به بسته شدن سایت بیمه تامین اجتماعی برای استفاده رانندگان از هدفمندی یارانه های دولتی، راننده جدیدی نداشتیم که بیمه شود. با توجه به رایزنی های انجام شده امیدوارم بتوانیم راننده های جدید را جهت بیمه معرفی کنیم. در حال حاضر حدود 50 نفر از رانندگان تاکسی که مشغول فعالیت هستند از بیمه برخوردار نیستند که این خود یک مشکل است. همچنین در خصوص وانت بارها و تاکسی ها با توجه به شرایط جدید که در بحث بیمه حاکم شد برخی از راننده ها حذف شدند و نتوانستند از یارانه و بیمه برخوردار شوند. با رایزنی های انجام شده لیست های جدیدی برای اتحادیه کشوری فرستادیم تا بتوانیم سهمیه جدید را جذب کنیم.

وی در خصوص تاکسی ها، گفت: در بحث تاکسیرانی در حال حاضر 305 دستگاه تاکسی زیرنظر سازمان در حال فعالیت هستند که در امر جابجایی مسافر در سطح شهر مشغول هستند و در این خصوص مشکلی نداریم. همچنین با توجه به حجم تاکسی ها و درآمد پایین مردم علیرغم میل باطنی عزیزان به حمل و نقل مسافر گرایش پیدا کردند و حدود 500 راننده آژانس، اسنپ و ماکسیم داریم که در سطح شهر فعالیت دارند. باید بگویم تاکسی عمومی متعلق به مردم است و یک خانه امن برای آنها است و به همشهریان عزیز توصیه می کنم تا از این سرویس حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

ایشان افزود: با توجه به شرایط حاکم، سن تاکسی ها به زیر 10 سال می رسد که با توجه به استقبال رانندگان از این موضوع که ماشین های حمل و نقل بروز شوند و با رایزنی های انجام شده این مورد تا دو سال آینده تداعی خواهد شد تا سن ناوگان حمل و نقل به زیر 10 سال برسد. 

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل شهری شهرداری خمین با اشاره به مشکلات، اذعان نمود: یکی از مشکلات، عدم تخصیص وام به رانندگان تاکسی ها است. با توجه به مشکلات و افزایش استهلاک ماشین، بیمه، لاستیک و ... انتظار است که تسهیلاتی به صورت اقساط در اختیار رانندگان محترم تاکسی ها قرار داده شود، لذا از مسئولین مربوطه و اتحادیه سازمان حمل و نقل عمومی کشور درخواست داریم تسهیلات موردنظر را به این قشر آسیب پذیر اختصاص دهند تا مشکلات آنها برطرف شود.

او اضافه کرد: برای تشویق تاکسی داران در کنار پایانه مسافربری وسایل ورزشی و استراحتگاهها در نظر گرفته شده است. همچنین در خصوص لوازم یدکی، روغن موتور ماشین ها و تعویض مخزن cng هماهنگی های لازم انجام شده تا در این موارد نیز بتوانیم به این عزیزان کمک نماییم.  

صفدری نیا در خصوص معاینه فنی خودروها، گفت: معاینه فنی زیرنظر سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری است که دو نفر نیرو بحث معاینه فنی را به نحوء احسن انجام می دهند و جزء آن دسته از معاینه فنی هایی هستیم که بدون هیچ ضریب منفی در سطح شهرستان در حال فعالیت هستیم که این جای بسی امیدواری برای شهرداری و مردم زادگاه امام راحل است.

وی با قدردانی از رانندگان و افرادی که با این سازمان همکاری می نمایند، گفت: چنانچه تخلفی توسط برخی از رانندگان صورت گیرد، افرادی که شکایتی دارند، می توانند شکایت خود را با شماره تلفن 46333433 داخلی 246 واحد بازرسی مطرح کنند و در ساعات غیر اداری نیز می توانند از سامانه 137 استفاده کنند که این سامانه به صورت شبانه روزی فعال است و در اسرع وقت به مشکلات شهروندان رسیدگی می شود. 

مدیریت حمل و نقل شهری شهرداری در ادامه تمدید و صدور پروانه فعالیت ناوگان بنزینی 485 مورد، تمدید و صدور پروانه فعالیت ناوگان گازوئیلی 397 مورد، صدور دفترچه تاکسی 38 مورد، صدور و تمدید کارت عضویت وانت بار 289 مورد، شارژ سرعتکاهها 65 مورد طی دو مرحله، شارژ خطوط عابر پیاده 82 مورد طی دو مرحله، نصب و یا تعویض علائم ترافیکی 135 مورد، صدور برگه معاینه فنی خودرو (5512 مورد قبولی بنزینی و تعداد 820 مورد مردودی تعداد 918 مورد قبولی و 144 مورد مردودی بازدید چشمی گازسوز) و حذف رانندگان حوزه حمل و نقل بار و مسافر (18 راننده کمک تاکسی، 28 نفر راننده آژانس و 75 نفر راننده وانت و یک نفر راننده مینی بوس) را از مهمترین عملکرد سازمان در 6 ماهه اول سال جاری عنوان نمود.  
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal