تاریخ خبر :1401/07/06
رعایت قانون سدمعبر،اعمال حقوق عمومی است

سد معبر در شهرها معضلی است که حقوق شهروندی را زیر پا می‌گذارد و باعث اخلال در سلامت روان جامعه و برهم زدن زیبایی شهر می‌شود. از معضلات مهمی که شهرداریها با آن روبرو هستند، سدمعبر می‌باشد.

در سال گذشته طی تلاشهای گسترده شهرداری، نیروی انتظامی، دادگستری، فرمانداری و ..... وانت بارهای سیار میوه فروش ساماندهی شدند اما بازهم کسبه و وانت بارهایی هستند که قانون سد معبر را زیر پا می گذارند.

در سال جاری واحد سد معبر شهرداری خمین، در راستای اجرای قانون سد معبر و رعایت حقوق شهروندی و پیشگیری از هرج و مرج، 25 مغازه را پلمپ کرد و 33 اخطاریه صادر و به کسبه خاطی تحویل داده است.

از وانت‌بارهای میوه فروش درخواست می شود تا ضمن رعایت نظم و انضباط ترافیک شهری، وانت بارها در محلهای مدنظر استقرار یابند. و از شهروندان و کسبه محترم شهر درخواست می‌گردد تا ضمن رعایت حقوق شهروندی از قرار دادن وسایل و کالاهای خود در پیاده‌رو و خیابان نیز اجتناب نمایند.

امروزه پدیده ناهنجار سد معبر یکی از مشکلات لاینحل شهرداریها محسوب می‌گردد. هر روزه افراد بسیاری با استفاده نامتعارف از معابر عمومی مانع از اعمال حق عمومی می‌گردند که شهرداری و مأموران آن مکلف به رسیدگی و جلوگیری از انسداد معبر و رفع سد معبر می‌باشند.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal