تاریخ خبر :1401/07/02
110 بنای غیرمجاز در 6 ماهه امسال شناسایی شد

ساخت‌و‌سازهای غیر مجاز به دو دسته تقسیم می‌شود: ساخت‌و‌سازهایی که با صدور پروانه ساخت اقدام به ساخت ملک می‌کنند و در مسیر ساخت طبق مجوز صادر شده پیش نمی‌روند و شهرداری در هر مرحلهای از ساخت ساز را متوقف می‌کند. به طور مثال تمام ساختمانها می بایست تابلوی نظارت پروژه داشته باشند و از کارگران ماهر و فنی در ساختمان‌سازی استفاده کنند.

دسته دوم ساختمانهایی هستند که از ابتدا به صورت غیر‌مجاز ساخته می‌شوند. بنابراین شهرداری از ساخت آنها جلوگیری می‌کند و ملک تخریب می‌شود.

حمید احمدی؛ سرپرست شهرداری خمین گفت: ساخت‌و‌ساز غیرمجاز اولین و مهمترین معضل موجود در زمینه تخلفات شهری است. بی‌تردید نباید تنها به صورت قهری با آن برخورد کرد. همیشه در این حوزه نگاه سلبی وجود داشته که برون داد کالبدی این نگاه در حال حاضر قابل مشاهده است و عملاً با این شیوه نتیجه‌ای حاصل نشده. باید برای حل هر مشکل و معضلی به دید کارشناسانه به آن نگریست تا بتوان تصمیم‌گیری‌های صحیح و قاطعانه‌ای را اتخاذ کرد که در بحث ساخت‌و‌ساز نیز باید چنین عمل کرد. این موضوع می‌بایست آسیب‌شناسی شود. باید در حوزه ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز آسیب‌شناسی درستی انجام شود و آسیب‌شناسی لازم بر اساس معیارهای علمی و قانونی صورت گیرد تا بتوان راهکارهای مناسبی را ارائه داد. اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، نیز باید در این حوزه سرلوحه کار قرار داده شود.

احمدی در خصوص عملکرد شش ماهه امسال کمیته ساخت و سازهای غیرمجاز بیان کرد: مأمورین کنترل ساخت‌وسازهای شهرداری خمین در سال 1401، 1980 نفر ساعت بازدید از بناهای ساخته شده انجام داده اند که نسبت به سال 1400، رشد داشته است.

احمدی اضافه کرد: در سال 1401 تعداد بناهای غیرمجاز شناسایی شده 110 بنا بوده است.

وی عنوان کرد: کمیته ساخت‌و‌سازهای غیر مجاز 6 بنا در حین ساخت در سال 1401 تخریب کرده است. همچنین 138 بنای دارای پروانه ساختمانی به صورت موردی توسط این واحد کنترل شده است.

سرپرست شهرداری خمین بیان کرد: 156 اخطار بابت توقف عملیاتهای ساختمانی صادر و ارائه شده است.

وی ادامه داد: مأمورین کنترل ساخت‌و‌ساز به صورت شبانه‌روزی در محدوده قانونی و حریم شهر گشت‌زنی و نظارت میکنند و سرکشی‌ها بر مراحل ساخت ملک به طور مداوم انجام می‌شود.

وی ادامه داد: هدف از نظارت بر مراحل ساخت ملک و... این است که ایمنی و تمام اصول فنی رعایت شود

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal