تاریخ خبر :1401/06/28
15 هزار مترمربع گلکاری در شش ماهه امسال صورت گرفت

وحید قاسمی؛ معاونت خدمات و ایمنی شهری شهرداری خمین در خصوص عملکرد شش ماهه فضای سبز گفت: به منظور زیبایی فضای شهری و بهبود فضای سبز در شش ماهه اول امسال، هزار اصله نهال در پارکها، بلوار و میادین شهر کاشته شد و 15 هزار مترمربع گلکاری در فضاهای شهری صورت گرفت.

وی بیان کرد: در راستای حفظ و نگهداری و ارتقای بهره‌وری فضای سبز، 5 هزار مترمربع از فضای سبز شهر در این مدت اصلاح و بهسازی شد.

قاسمی عنوان کرد: جهت مقابله با آفات و رشد بهتر درختان ، 35 هزار مترمربع علف‌زنی در شهر انجام شد و 13 هزار و 400 اصله نهال در میادین، بلوارها و پارکهای شهر سم‌پاشی شد.

معاونت خدمات و ایمنی شهری در خصوص مبلمان و تجهیزات پارکهای سطح شهر اظهار داشت: در راستای افزایش نشاط اجتماعی و خدمات‌رسانی به شهروندان و توجه به مناطق حاشیه شهر، دو مجموعه بازی در پارکهای ترافیک و نیروی انتظامی خریداری و نصب شد.

وی اضافه کرد: بیش از ده وسیله بازی از جمله تاب و الاکلنگ خریداری و در پارکهایی چون؛ بوستان مادر، شهید مدرس و.... نصب شد. همچنین پارک محله‌ای شهید عبداللهی و پارک بعثت به ستهای ورزشی و نیمکت تجهیز شد.

قاسمی ادامه داد: به منظور حفظ و حراست از منابع آبی و جلوگیری از هدر رفتن آب در فضای سبز، 16 هزار مترمربع آبیاری قطره‌ای در فضای سبز شهر اجرا شد.

معاون خدمات و ایمنی شهری اظهار داشت: پوشش گیاهی، فضای سبز و درختان از سرمایه‌های هر جامعه محسوب می‌شوند و نقش مهمی در سلامت جسمی و روحی انسان دارند، بنابراین شهروندان میبایست مواظب فضای سبز و درختان محیط اطراف خود باشند و آسیبی به آنها وارد نکنند.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal