تاریخ خبر :1401/06/10
خوش حسابی شهروندان در پرداخت عوارض، پیشبرد اهداف شهرداری است

همراهی مردم در پیشبرد اهداف مدیریت شهری ضروری است و با توجه به وظایف گسترده شهرداریها خوش حسابی شهروندان در برنامه ها کمک موثری می کند.

شهرداریها نهادهای عمومی غیردولتی هستند بدین مفهوم که درآمدهای پایدار دولتی نداشته و منابع مورد نیاز جهت هزینه در طرحهای عمرانی،خدماتی و اداره امور جاری خود را می‌بایست از شهروندان دریافت نمایند. بر همین اساس اگر ساکنان هر شهر عوارض خود را به موقع پرداخت کنند شهرداری می‌تواند خدمات‌رسانی بهتر و بیشتری داشته باشد و پیشرفت طرحهایی مانند کف‌فرش پیاده‌رو‌ها، آسفالت معابر و بهسازی و توسعه فضای سبز با سرعت بیشتر و در زمان مورد انتظار شهروندان به انجام می‌رسد و این موضوع پاسخ به افرادیست که سؤال می‌کنند چرا کوچه یا خیابان محل سکونتشان علی‌رغم نیاز به نوسازی و بازسازی پیاده‌رو، خیابان به ترمیم آسفالت و جدول در زمان کوتاهی و بدون پیگیری آنها اصلاح و نوسازی نمی‌شود و یا چرا فضای سبز آنگونه که مورد انتظار آنهاست توسعه نمی‌یابد و اینکه چرا ما پارکهای بزرگی با امکانات بروز نداریم.

پاسخ این سوال و همه سؤالات مشابه  به عدم اعتقاد عملی شهروندان یک شهر به پرداخت عوارض و بهای خدماتی که از شهرداری دریافت می‌نمایند، برمی‌گردد. و این امر موجب گردیده شهرداریها بخشی از ظرفیت و منابع مالی و انسانی خود را صرف وصول مطالباتشان از شهروندان نمایند که به دلایل متعددی توفیق چندانی هم در این زمینه ندارند.

همراهی مردم در پیشبرد اهداف مدیریت شهری ضروری است و با توجه به وظایف گسترده شهرداریها خوش حسابی شهروندان در برنامه‌ها کمک موثری می‌کند.
در صورتی که دستگاه‌های دولتی و شهروندان با تعامل و همکاری لازم بتوانند دیون خود را به شهرداری پرداخت کنند این نهاد هم می‌تواند در خدمات‌رسانی شایسته به شهروندان و همچنین پرداخت برخی از دیون خود اقدام کند.

هم‌اکنون مطالبات نوسازی شهرداری خمین حدود 181 میلیارد ریال میباشد، این رقم نشان‌دهنده این است که شهروندان در شهر خمین عوارض زیادی پرداخت نمی‌کنند. شهرداریها سالانه می‌بایست خدمات زیادی در زمینه‌های مختلف مانند ایجاد و نگهداری فضای سبز شهری، حمل‌و نقل عمومی، آسفالت معابر، تنظیف و تسطیح معابر و خیابانها، جمع‌آوری زباله، فرهنگسازی شهروندی و... به شهروندان ارائه دهد. شهرداریها بیش از 200 نوع خدمت به شهروندان ارائه می‌دهند و خدمت‌رسانی بهتر همکاری بیشتر شهروندان در عمران و آبادانی شهر را می‌طلبد.

جهت تشریک مساعی و تسريع در اتمام پروژه‌ها و همچنين خدمت‌رساني بهتر به تمامی شهروندان، خواهشمندیم مودیان نسبت به پرداخت بدهي خود اقدام نمايند.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal