تاریخ خبر :1401/06/06
مراسم تقدیر از ائمه جماعت و خادمین مساجد شهر برگزار شد

به مناسبت 30 مرداد روز جهانی مساجد، شهرداری و شورای اسلامی شهر خمین مراسمی را با حضور ائمه جماعت، هیئت امنا و خادمین مساجد شهر در فرهنگسرای امام خمینی(ره) برگزار کرد و با اهداء لوح سپاس از زحمات و فعالیتهای آنها تقدیر کرد.

محمد بیات؛ رئیس شورای اسلامی شهر خمین ضمن تبریک 30 مرداد، روز جهانی مساجد و 2 شهریور آغاز هفته دولت گفت: هر چه داریم به برکت مسجد و ائمه معصومین است.جایگاهی که انسان میتواند به تقرب الهی برسد.

بیات بیان کرد: برگزاری این مراسمها و جلسات بستری برای شناسایی بهتر یکدیگر و برنامه‌ریزی برای فعالیتهای بیشتر و بهتر فعالیتهای فرهنگی و مذهبی است.

وی ادامه داد: از سیاستهای شورای اسلامی شهر این بود که قسمتی از بودجه فرهنگی سال جاری برای فعالیتهای فرهنگی در مساجد باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر خمین عنوان نمود: شورای اسلامی شهر و شهرداری در کنار خادمین، ائمه جماعت و هیئت امنای مساجد است.

بیات اظهار داشت: از برنامه های آتی شورای اسلامی شهر برگزاری جلساتی با هیئت امنای مساجد است. قرار است این جلسات دوشنبه هر هفته بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار گردد.

حجت الاسلام و المسلمین میرصادق؛ی امام جمعه شهرستان خمین ضمن تشکر از شورای اسلامی شهر و سرپرست شهرداری خمین و رئیس اداره تبلیغات اسلامی گفت:کاری ارزشمندتر از کار شما ائمه جماعت نیست. مسجد جایگاه پاکسازی انسان از غبار گناهان و زدودن آلایشها است. مسجد جایگاه شستشوی انسان است.

امام جمعه شهرستان عنوان نمود: مکانها در دین به اعتبار شخصیتهایش معتبر می‌شود. خدای متعال وجودی شریف‌تر از انسان ندارد. به اعتبار انسان کریم و شریف است که مکانها لیاقت و اعتبار پیدا می‌کنند.‌

وی ادامه داد: شخصی از امام صادق (ع) تقاضای کمک برای ساخت مسجد کرد. امام صادق (ع) فرمود: من به آن مکان کمک نمیکنم. گفتند چرا؟ فرمودند: چون در بنای مسجد انسان مومنی در حال ساخت دیوار مسجد میفتد و تلف می‌شود. پس خیر در احداث این مسجد نیست.

امام جمعه شهرستان اضافه کرد: بعضی از مساجد ملعون هستند به خاطر شخصی که این مساجد را بنا می‌کنند. مانند مسجد شبث بن رقعی

حجت الاسلام والمسلمین میرصادقی گفت: ما نتوانستیم ظرفیتهای مختلف مساجدمان را فعال کنیم. مساجد ما با مساجد انقلابی فاصله دارد. نتوانستیم مساجد را به مکانهای امنی برای مردم تبدیل کنیم. خیلی اوقات خدمت به نماز و مساجد مقدم بر بسیاری از کارهاست.

وی ادامه داد: باید مساجد پایلوتی در شهرستان در نظر بگیریم و ظرفیتهای مساجد را بالفعل کنیم.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal