تاریخ خبر :1401/05/31
عملیات اجرایی پارک جدیدالاحداث بانوان شهیده آغاز شد

چند سالی است بعضی از شهرهای کشور اقدام به احداث پارکهای موضوعی به خصوص پارکهای بانوان نموده‌اند. جداسازی و تفکیک فضاهای گردشگری و تفریحی یکی از راهکارهای مسئولین برای حضور هر چه بیشتر زنان در جامعه می‌باشد.

یکی از اهداف اصلی احداث پارک بانوان افزایش نشاط زنان در جامعه، حفظ کرامت و حقوق شهروندی بانوان و از هدفهای دیگر راحتی زنان در این پارک‌ها می‌باشد، به‌گونه‌ای که برخی از کارشناسان بر این باور هستند که پارک بانوان می‌تواند فرصتی باشد که زنان نیز در پارک‌ها به راحتی به تفریح و یا ورزش بپردازند.

با توجه به اینکه در سال 86 پارک بانوان شهیده به متراژ 6/1 هکتار توسط شهرداری خمین احداث گردید اما به دلایل متعدد نتوانست نیاز و مطالبات بانوان شهرستان را پاسخگو باشد و به اندازه کافی مجهز نگردید. در حال حاضر با توجه به استقبال بانوان از پارکهای مختص به خودشان و پیست دوچرخه سواری و نبود امکانات در پارک بانوان کنونی، شهرداری خمین با برگزاری جلسات متعدد درصدد پاسخگویی به این مطالبه بانوان خمینی برآمد.

در راستای پاسخگویی به مطالبات بانوان شهرستان و ایجاد روحیه نشاط و شادابی اجتماعی زنان، سرپرست شهرداری خمین، اعضای شورای اسلامی شهر، اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان جلسات متعددی برگزار نمودند و در نهایت طرح پارک بانوان شهیده توسط مهندسین مجرب بومی تهیه و تصویب شد.

پارک بانوان شهیده به عنوان طرح گردشگری بوجه با کاربری ورزشی- فضای سبز و دارای امکانات مختلف در پارک جنگلی بوجه پایین‌تر از میدان شهدای دانشجو قرار گرفته است و اخیراً عملیات عمرانی آن آغاز شده است.

مساحت پارک بانوان شهیده 43 هزار مترمربع است و دارای فضاهایی مانند نمازخانه، رختکن، ایستگاه دوچرخه سواری، دو مجموعه ست ورزشی، اتاق نگهبانی، تعداد زیادی آلاچیق، سرویس بهداشتی، فضای بازی کودک، مجموعه سالن سرباز، مجموعه سالن سرپوشیده است.

تمامی مجوزات لازم برای احداث پارک اخذ شده و عملیات آماده‌سازی پروژه آغاز شده است.

این پارک در مکان مناسبی از پارک جنگلی بوجه قرار گرفته و پارکینگ عمومی با ظرفیت 500 خودرو برای آن در نظر گرفته شده است.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal