تاریخ خبر :1401/05/19
تلاش نیروهای خدمات شهری جهت نظافت شهر همزمان با برگزاری مراسمهای عزاداری

مهشاد باقری؛ رئیس اداره خدمات و ایمنی شهری شهرداری خمین با اشاره به فعالیت نیروهای خدمات شهری جهت خدمات رسانی به شهروندان گفت:کلیه نیروهای خدمات شهری در دهه اول محرم به خصوص ایام تاسوعا و عاشورا جهت نظافت شهری و رفاه حال شهروندان در حالت آماده باش بودند.

باقری ادامه داد: چندین اکیپ در شبهای محرم، از پیش از آغاز مراسم تا پایان حضور دسته های عزاداری، به جمع‌آوری لیوانهای یکبار مصرف و پاکسازی معابر مشغول بودند.

وی گفت: جمع‌آوری ظروف یکبار مصرف و نظافت معابر شهری بعد از گذشت 24 ساعت از مراسم روز عاشورا همچنان ادامه دارد.

رئیس اداره خدمات شهری عنوان کرد: کلیه المانها و جداول سطح شهر همزمان با آغاز ماه محرم شستشو داده شدند. همچنین جویها و کانالهای جمع‌آوری آبهای سطحی مسیرهای هیئتهای عزاداری در روزهای ابتدایی ماه محرم یک روز در میان و در روز تاسوعا و عاشورا به طور کامل پاکسازی، آهک‌پاشی و شستشو داده شدند.

وی اضافه کرد: امروز نیز جداول مسیرهای حرکت کارون اسرای کربلا شسته شدند.

باقری بیان کرد: قبل و بعد از برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در مصلی امام خمینی(ره) نیروهای خدمات شهری اقدام به نظافت مصلی و اطراف آن نمودند تا فضای مناسبی جهت عزاداری برای شهروندان گرامی مهیا باشد.

رئیس اداره خدمات و ایمنی شهری اضافه کرد: علاوه بر تخلیه سطلهای زباله طبق روال عادی و همیشگی، با اضافه شدن یک شیفت، کلیه سطلهای زباله مسیرهای عزاداری دسته‌جات، تخلیه شدند و جهت رفاه حال همشهریان گرامی، در روز عاشورا تخلیه سطلهای زباله قبل و بعد از مراسمهای عزاداری انجام شد.

وی افزود: شیرهای آب سطح شهر و تانکرهای آب جهت وضو گرفتن عزاداران حسینی برای نماز ظهر عاشورا نیز آماده‌سازی شد.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal