تاریخ خبر :1401/05/12
معابر و میادین خمین رنگ و بوی محرم گرفت

اقدامات شهرداری خمین در خصوص سیاه‌پوش کردن منظر و فضای شهری توسط شهردار خمین تشریح شد.

حمید احمدی؛ سرپرست شهرداری خمین ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت سید و سالار شهیدان گفت: همزمان با فرا رسیدن ماه محرم، شهرداری خمین اقدامات متنوعی را در راستای سیاهپوشی چهره شهر در ایام محرم و عزای سالار شهیدان در دستور کار قرار داده است تا حال و هوای شهر در دهه عزاداری سرور و سالار شهیدان معطر از معنویت و شور حسینی شود.

سرپرست شهرداری خمین بیان کرد: ، چهره شهر و آذین‌بندی خیابانها و معابر و میادین باید به نحوی ملموس برای شهروندان صورت پذیرد و با توجه به محدودیتهایی که در سالهای قبل با وجود بیماری کرونا داشتیم باید تلاش کنیم محرم امسال متفاوت از محرمهای قبل باشد. در همین راستا شهرداری خمین اقدامات متنوع و گسترده ای در دست اقدام قرار داد و اجرایی نمود.

احمدی با اشاره به جزئیات اقدامات صورت گرفته اظهار کرد: معاونت خدمات و ایمنی شهری، اداره زیباسازی، اداره فرهنگی و اجتماعی از جمله حوزه های فعال در این عرصه هستند که از هفته‌های قبل برای آمادگی جهت استقبال شایسته و باشکوه از ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین در تلاش و برنامه ریزی است که خروجی این تلاشها در فضاهای سطح شهر و محله ها کاملا مشهود است. اکیپهایی در نقاط مختلف شهر کتیبه، پرچم و ریسه و .... نصب میکنند.

بر این اساس نصب ده هزار متر ریسه در سطح شهر، نصب پرچم های افراشته در میادین انقلاب،شهید مدرس، پلیس، نه دی، امام خمینی و ...، نصب پرچم‌های اهتزاز در میدان انقلاب، پل روبروی بیت حضرت امام، پل سردار شهید حسینی فر و . . . ، نصب ابرپرچم سرخ حسینی در بام خمین کوه بوجه، مشارکت با محله‌های کم برخوردار در فضاسازی شهری از جمله شاهین، بلوار کشاورز، شهرک، نصب بنرهای موضوعی محرم در سطح شهر، نصب بنرهای اطلاع رسانی هیات های مذهبی در نقاط پرتردد شهر، صدور مجوز برای ایستگاه‌های صلواتی با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی و ادارات ذیربط، نصب المان حسین (ع) در میدان 15 خرداد،  نصب المان مشک در میدان انقلاب اسلامی، نصب المان های دست در میدان انقلاب اسلامی و نصب المان عاشورا در میدان بسیج، نصب پرچم‌های دسته چوب در مسیر خیابان امام خمینی(ره)، بلوار شهید بهشتی، بلوار قدس، پخش تیزر و اسلاید با موضوع نگهداشت آیین‌های بومی ایام محرم در خمین، آذین فضای خارجی مصلی امام خمینی، شهرداری،  بقعه مطهر امامزاده محمد، بیت حضرت امام خمینی و دیگر اماکن در مسیرهای عزاداری، نصب ابرپرچم متبرک شده کربلا روبروی بقعه متبرک امامزاده محمد از جمله اقداماتی است که توسط شهرداری خمین صورت پذیرفته تا چهره و سیمای شهر متناسب با ایام محرم معنوی و سرشار از شور و شعور حسینی شود.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal