تاریخ خبر :1401/05/12
390 میلیارد ریال از بودجه شهرداری محقق شد

حمید احمدی؛ سرپرست شهرداری خمین گفت: بالغ بر 390 میلیارد ریال از بودجه یکهزار و ۹۹۷ میلیارد ریالی امسال شهرداری خمین در سه ماهه اول اجرایی شد.

احمدی بیان کرد: از 390 میلیارد ریال تحقق بودجه شهرداری، بالغ بر 180 میلیارد ریال آن بودجه عمرانی و بالغ بر120 میلیارد ریال بودجه جاری بوده که محقق شده است.

حمید احمدی افزود:۶۳ درصد بودجه امسال به طرح‌ها و فعالیت‌های عمرانی و ۳۷ درصد از بودجه شهرداری این شهر برای هزینه‌های جاری است.

احمدی، بودجه شهرداری را مهم‌ترین سند سالانه در مقیاس شهر دانست و ادامه داد: تکمیل و بهره‌برداری طرحهای عمرانی اولویت برنامه‌های مدیریت شهری امسال است.

حمید احمدی؛ سرپرست شهرداری خمین بیان داشت: در سه ماهه امسال، 567 میلیون ریال عوارض کسب و پیشه و 3 میلیارد و 579 میلیون ریال عوارض نوسازی از سوی شهروندان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: شهرداریها سالانه می‌بایست خدمات زیادی در زمینه‌های مختلف مانند ایجاد و نگهداری فضای سبز شهری، حمل‌و نقل عمومی، آسفالت معابر، تنظیف و تسطیح معابر و خیابانها، جمع‌آوری زباله، فرهنگسازی شهروندی و... به شهروندان ارائه دهد. شهرداریها بیش از 200 نوع خدمت به شهروندان ارائه می‌دهند و خدمت‌رسانی بهتر همکاری بیشتر شهروندان در عمران و آبادانی شهر را می‌طلبد.

وی ادامه داد: شهرداری‌ها چون خودگردان میباشند جهت خدمت‌رسانی مبالغی را به عنوان عوارض و بهای خدمات از شهروندان دریافت می‌کنند. از اصلي‌ترين دلايل عدم توفيق شهرداري در خدمت‌رساني مطلوب در سطح شهر عدم همكاري بدهكاران شهرداري مي‌باشد كه با پرداخت ننمودن بدهي خود به شهرداري موجب كندي يا كسري در ارائه خدمات مي‌گردند.

احمدی گفت: جهت تشریک مساعی و تسريع در اتمام پروژه‌ها و همچنين خدمت‌رساني بهتر به تمامی شهروندان، خواهشمندیم مودیان نسبت به پرداخت بدهي خود اقدام نمايند.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal