تاریخ خبر :1401/04/05
393 سطل زباله شهر شستشو داده شد

مهشاد باقری، رئیس اداره خدمات و ایمنی شهری شهرداری خمین از شستشوی 393 سطل زباله شهر خبر داد.

باقری افزود: با شروع فصل تابستان و لزوم گندزدایی سطلهای زباله و جلوگیری از پراکندگی مواد آلوده و میکروبی، شهرداری خمین از اوایل خرداد ماه تا امروز 393 سطل زباله در معابر فرعی شهر را شستشو داده است. ضمن اینکه سطلهای زباله مسیرهای اصلی شهر هرشب شستشو داده شده و آهک پاشی می شوند.

وی ادامه داد: در راستای نظافت و پاکیزگی شهر و خدمت رسانی به شهروندان، آهک پاشی سطلهای زباله در کوچه ها دو بار در هفته انجام می شود.

باقری اضافه کرد: به منظور ضدعفونی کامل سطلهای زباله، از ماده سود کاستیک پرک که توان چربی زدایی بالایی دارد استفاده می شود و 393 سطل زباله شهر در این مدت با این ماده چربی زدایی و ضدعفونی کامل شده اند.

رئیس اداره خدمات شهری تصریح کرد: سطلهای زباله ای که دارای چربی، آلودگی و لجن زیادی هستند هر چند وقت یکبار با این ماده ضدعفونی می شوند.

رئیس اداره خدمات شهری عنوان کرد: شهروندان جهت جلوگیری از آلودگی محیط و ایجاد بوی نامطبوع در محله، از ریختن زباله‌های تر بدون رطوبت‌گیری آن در سطل زباله جلوگیری کنند و با خروج به موقع زباله‌ها در ساعت شب از ماندن زباله در سطل‌ها و ایجاد بوی نامطبوع و آلودگی محیط نیز پیشگیری کنند.

وی ادامه داد: مشارکت شهروندان در اداره امور شهری از پیش نیازهای اساسی برای به ثمر رسیدن تلاش‌های مدیریت شهری است.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal