تاریخ خبر :1401/03/28
10 هزار مترمربع گلکاری در فصل بهار صورت گرفت

با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و استفاده بیشتر مردم از پارکها و فضاهای سبز شهر، از شهروندان گرامی درخواست می شود از آسیب رساندن به چمن و گلها خودداری نمایند و از فضای سبز که سرمایه‌های ملی هستند، مراقبت کنند.

وحید قاسمی؛ معاونت خدمات و ایمنی شهری شهرداری خمین، در خصوص عملکرد سه ماهه این معاونت در حوزه فضای سبز گفت: در این مدت هزار اصله نهال در سطح شهر کشت شده است.

قاسمی عنوان نمود: جهت شادابی و بالا بردن کیفیت فضای سبز شهر، 10 هزار مترمربع گلکاری، گلهای بهاری شامل؛ شب بو، مینا چمنی، بنفشه و گلهای تابستانی شامل؛ آهار و جعفری، رعنازیبا در پارکها، میادین، بلوارهای شهر کشت شد.

معاونت خدمات و ایمنی شهری اظهار داشت: برای افزایش کیفیت زیستی شهر و حفظ و نگهداری فضای سبز،  5 هزار مترمربع از فضای سبز شهر اصلاح و بهسازی شد.

وی ادامه داد:جهت ارتقاء بهره‌وری فضای سبز، 25هزار مترمربع علف‌زنی و تاکنون 13،400 اصله درخت علیه آفات و بیماریها سم‌پاشی انجام شده است.

قاسمی اجرا و اصلاح آبیاری قطره‌ای فضای سبز شهر را از مهمترین فعالیتهای این معاونت در حوزه فضای سبز دانست و افزود: در سه ماهه امسال، بالغ بر 12 هزار مترمربع آبیاری قطره‌ای در شهر اجرا و اصلاح شد.

معاونت خدمات و ایمنی شهری در خصوص آبیاری درختان و فضای سبز شهر اضافه کرد: برای حفظ شادابی و بالا بردن دوام درختان و فضای سبز، روزانه 300 مترمکعب درختان حاشیه خیابان با تانکر آبیاری می‌شوند.

قاسمی در پایان گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و استفاده بیشتر مردم از پارکها و فضاهای سبز شهر، از شهروندان گرامی درخواست می شود از آسیب رساندن به چمن و گلها خودداری نمایند و از فضای سبز که سرمایه‌های ملی هستند، مراقبت نمایند.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal