تاریخ خبر :1401/03/19
عملکرد 77 روزه اداره سیما و منظر شهری

زیباسازی شهر و فضاسازی به مناسبتهای مذهبی و ملی از وظایف مهم اداره سیما و منظر شهری است.

وحید قاسمی؛ معاونت خدمات و ایمنی شهری شهرداری خمین در خصوص عملکرد 77 روزه اداره سیما و منظر شهری گفت: یکی از وظایف مهم زیباسازی، فضاسازی شهر به مناسبتهای مختلف است. توجه به گرامیداشت مناسبتها، در ایجاد و تقویت هویت جمعی و انتقال هویت فرهنگی و تاریخی به نسلهای آینده مؤثر است. اداره سیما و منظر در این مدت، در 23 مناسبت ملی و مذهبی، شهر را آذین‌بندی (نصب پرچم، ریسه، المان، بنر و...) کرده است.

معاونت خدمات و ایمنی شهری بیان کرد: در راستای فضاسازی شهری، همچنین بیش از 120 بنر با موضوعات مختلف در سطح شهر نصب شده است.

معاونت خدمات و ایمنی شهری ادامه داد: ساخت تابلو، رنگ‌آمیزی آن و نصب توسط نیروهای شهرداری انجام می‌شود.

قاسمی اظهار داشت: در مورد فضاسازی شهر خمین در این مدت اصل بر صرفه جویی در هزینه‌ها بوده است. از ابتدای بهمن سال 1400، المانی خریداری نشد و در بحث فضاسازیها 90 درصد در هزینه‌ها صرفه‌جویی شده است.

قاسمی در مورد تلویزیون شهری که به یکی از پرمخاطب‌ترین منابع اطلاع‌رسانی شهر و شهرداری تبدیل شده، گفت: طرحهای متنوع و زیبایی که به مناسبتهای ملی و مذهبی در تلویزیون شهری به نمایش گذاشته می‌شود،  توسط کارشناس سیما و منظر شهری انجام می‌شود و به طراح بیرون سپرده نمی‌شود.

وی اضافه کرد: در 28 مناسبت ملی و مذهبی تیزرهای متنوعی در تلویزیون شهری اکران شده است.

معاونت خدمات و ایمنی شهری با اشاره به اینکه المانهای شهری عناصری مهم در زیباسازی شهری محسوب می‌شوند و تلفیقی از هنر، صنعت و معماری هستند که مفهوم خاصی را به مخاطب منتقل می‌کنند، تصریح کرد: 33 المان از جمله المانهای نوروزی، در مناسبتهای ملی و مذهبی در این 77 روز، ساخته و در سطح شهر نصب شده است.

قاسمی عنوان کرد: اصلاح، مرمت و نامگذاری تابلوهای معابر شهر یکی از فعالیتهای اداره سیما و منظر شهری است که در این دوره، 93 مورد از جمله؛ مرمت38 مورد تابلو کوچه صورت گرفته است.

وی افزود: 56 نیمکت شهری مرمت و 7 المان نیز اصلاح شد.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal