تاریخ خبر :1401/01/23
68 مورد فضاسازی شهری در سال 1400 صورت گرفت

فضاهای شهری فضاهای باز و عمومی شهری هستند که ماهیت زندگی جمعی در آن تبلور می یابد و شهروندان در این فضاها حضور و با هم تعامل و معاشرت دارند.

شهر میبایست فضا را برای ایجاد روابط و تعاملات و شادابی اجتماعی فراهم نماید و شهرداریها مسئولیت مهمی در این موضوع دارند. شهرداریها علاوه بر فضاسازی، مناسب‌سازی و زیباسازی شهری به صورت دائم، میبایست به مناسبتهای ملی و مذهبی مختلف در طول سال، فضاسازیهایی را انجام دهند.

فضاسازیها و آذین بندیهای سطح شهر با هدف ایجاد سیمای بصری مناسب، افزایش نشاط و شادابی بین شهروندان، ایجاد فضای معنوی و یادآوری مناسبتها در شهر صورت می‌گیرد.

شهرداری خمین هم در اکثر مناسبتهای ملی و مذهبی در سال سعی می‌کند با نصب بنر، پرچم، ریسه، نورپردازیها و مخصوصا المان فضایی به همان مناسبت در شهر ایجاد کند.

در سالهای اخیر شهرداری خمین به فضاسازیها به خصوص در نقاط حاشیه شهر توجه ویژه می‌کند و فضاسازیها فقط مختص مراکز شهر نیست.

بازخوردی که شهرداری به طرق مختلف از شهروندان دریافت می‌کند نشان می‌دهد فضاسازیها به مناسبتهای مختلف در شهر بسیار در روحیه شهروندان مؤثر بوده و تاثیر مثبتی داشته است.

به گفته مسئول زیباسازی شهرداری خمین، در سال 1400، 68 مورد فضاسازی مناسبتهای ملی و مذهبی با نگاه ویژه به نقاط کم برخوردار صورت گرفته، که میتوان به فضاسازی در ایام محرم در محله شاهین، محسن آباد، بلوار کشاورز و گوشه عظیم اشاره کرد.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal