تاریخ خبر :1400/11/20
15 طرح و پروژه شهرداری خمین کلنگ زنی و افتتاح شد

شهردار خمین گفت: ۱۵ طرح شهرداری امروز با اعتباری بالغ بر ۶۱۵ میلیارد ریال با حضور جمعی از مسئولین این شهرستان بهره‌برداری و عملیات اجرایی چند طرح‌ شهری نیز آغاز شد.

ابوالفضل مرتضیان در مراسم افتتاح این طرح‌ها گفت: هشت طرح با اعتبار ۳۸۵ میلیارد ریال بهره‌برداری شد و عملیات اجرایی هفت طرح با اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریال آغاز شد.

شهردار خمین توضیح داد: پیاده روسازی بلوار شهید صدوقی خمین با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال از طرح‌های افتتاحی شهرداری این شهر است.

وی اظهار داشت: بلوار شهید صدوقی به دلیل تردد زیاد و وجود اصناف در این منطقه از بلوارهای اصلی شهر محسوب می‌شود و در این بلوار هفت هزار و ۲۰۰ متر مربع کف فرش در طرف غرب و شرق انجام شده است .

شهردار خمین، پیاده روسازی بلوار جانبازان با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال را از دیگر طرح‌های بهره‌برداری شده بیان کرد و افزود: در این بلوار ۲ هزار و ۹۵۰ متر مربع کف فرش و ۲ هزار و ۲۰ متر مربع جدول‌کاری انجام شده است.

مرتضیان، اماکن تفریحی و شهربازی بوجه را یکی از مطالبات مردم خمین بیان کرد و گفت: در راستای ایجاد نشاط و تفریح در شهر پس از مصوبه شورای تطبیق، هشت وسیله پیشرفته با سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد ریال در این مکان تفریحی جانمایی شد.

شهردار خمین توضیح داد: با توجه به پوشش نامناسب معابر، شهرداری زیرساخت‌های لازم برای ترمیم و بازسازی آسفالت را ایجاد کرده است.

مرتضیان گفت: شهرداری خمین پوشش آسفالت معابر شهری را در سال جاری به صورت فنی آغاز کرد و با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال، ۱۸ هکتار از معابر شهری آسفالت شد.

وی ادامه داد: به منظور بازسازی میدان عاشورا جداره سازی بر اسکلت فلزی اجرا شد و آجرنما، کاشی و سرامیک سنتی در جداره سازی آن استفاده شده است.

شهردار خمین با اشاره به اجرای نماد عصر عاشورا بر جداره میدان، یادآور شد: ۷۰۰ متر مربع جداره سازی در میدان عاشورای خمین با اعتبار هفت میلیارد ریال اجرا شده است.

مرتضیان، اصلاح هندسی معابر و میادین را دیگر طرح‌های شهرداری خمین عنوان کرد و افزود: به منظور روان سازی ترافیک و کاهش حادثه برخی از میادین شهری نظیر احمد آباد و گلزار شهدا و معابری مانند آیت الله سعیدی اصلاح هندسی و مناسب سازی شد.

وی یادآور شد: شهرداری در راستای افزایش سطح فعالیت‌های عمرانی و خدماتی و خودکفایی در سال‌های اخیر ماشین آلات مورد نیاز را خریداری و برخی ماشین آلات موجود را بازسازی کرد.

شهردار خمین گفت: بیل مکانیکی چرخ زنجیری، ۲ دستگاه خودروی نیسان و یک دستگاه ژنراتور برق امسال از سوی شهرداری خمین با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال خریداری شد.

مرتضیان، تملک و آزادسازی معابر شهری با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال را از دیگر طرح‌های شهرداری خمین بیان کرد.

شهردار خمین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز عملیات اجرایی اصلاح هندسی و مناسب سازی میدان قیام این شهر، افزود: طرح اصلاح هندسی این میدان در کارگروه ترافیک شهرستان تایید شده است.

مرتضیان اعتبار بهسازی این میدان را هفت میلیارد ریال بیان کرد و گفت: به منظور مناسب سازی این میدان نماد لوبیا احداث و نصب شده است.

وی تصریح کرد: ۳۵ المان نوری به منظور زیباسازی شهری در ورودی از سمت بلوار امام خمینی با اعتبار یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال خریداری و نصب شده است.

شهردار خمین بیان کرد: سرانه فضای سبز این شهر ۱۳ و ۲ دهم متر مربع است و وضعیت مناسبی در استان مرکزی دارد.

مرتضیان توضیح داد: به دلیل گسترش شهر و توزیع نامناسب فضای سبز طرح مطالعاتی احداث پارک در محله فیروز آباد آغاز و سه هزار مترمربع زمین تملک شده است.

شهردار خمین از آغاز عملیات اجرایی خانه گفتمان شهری خبر داد و گفت: این مکان در ۲ طبقه و عرصه ۷۲۷ مترمربع ساخته می‌شود و اعتبار مورد نیاز آن ۳۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

مرتضیان تصریح کرد: رونمایی از طرح تفریحی زیب لاین با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال، آغاز عملیات اجرایی گرمخانه با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال و مرحله دوم پیاده روسازی بلوار جانبازان با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال از دیگر طرح های شهرداری خمین در دهه فجر امسال است. 

محمدتقی عظیمی؛ رئیس شورای اسلامی شهر خمین ضمن عرض خیر مقدم به حضار و تبریک دهه مبارک فجر در این مراسم گفت: اگر امروز آزادی، استقلال، اقتدار،آبرو و عزتی در جهان داریم به واسطه تلاشهای شهدای عزیزمان است.

وی ادامه داد: بسیار خوشحال هستیم که توانستیم به یکی از قولهایی که به مردم شریف خمین دادیم عمل کنیم. در صحبتهای اعضای شورای شهر، سیاست شورا در دوره ششم نگاه ویژه به مناطق حاشیه شهر بود که امروز اولین وعده ما با کلنگ زنی در پارک فیروزآباد عملی شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور؛امام جمعه محترم شهرستان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: خدای را سپاسگزاریم و از شورای شهر و شهردار محترم تشکر میکنیم که شاهد کلنگ زنی پارکی در این منطقه هستیم. حق مناطق حاشیه است که به آنها رسیدگی شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی پور؛بیان کرد:میبایست به نیروهای ارزشی مناطق مختلف و به خصوص نوجوانان و جوانان رسیدگی شود.

فلسفه اصلی شورای شهر کمک به شهروندان و شهرداری است.

وی اضافه کرد:شورای شهر باید بازوهای قوی برای شهروندان باشد. باید با قدرت و مطالعه تام شهر را با وضع فعلی اش رصد کنند و آینده آن را در نظر داشته باشند.

وی عنوان کرد:شورای شهر باید بودجه شهرداری را کامل نظارت کند.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal