تاریخ خبر :1400/09/28
مراسم روز حمل و نقل برگزار شد

به مناسبت 26 آذر روز حمل و نقل؛ مراسمی با حضور شهردار و شورای اسلامی شهر خمین، امام جمعه و فرماندار شهرستان، رئیس پلیس راهور و تعدادی از رانندگان و نمایندگان حمل‌ونقل درون شهری برگزار شود.

محمدتقی عظیمی؛ رئیس شورای اسلامی شهر ضمن خوش آمدگویی به حضار و تسلیت ایام فاطمیه گفت: بحث ناوگان همگانی؛ ناوگان مسافربری درون شهری و برون شهری یکی از شاخصهای پیشرفت هر کشوری است. امروز در مذاکرات بین‌المللی به خاطر اینکه ایران دارای ترانزیت است و میتواند شرق و غرب را بهم وصل کند پتانسیل بالایی وجود دارد که میتوان از آن استفاده کرد.

وی حمل‌و‌نقل عمومی را به علت اشتغال‌زایی در اقتصاد کشور مهم دانست و بیان کرد: حمل‌و‌نقل عمومی در رفاه حال مردم هم نقش مهمی دارد. مردم به راحتی میتوانند از حمل‌و‌نقل عمومی استفاده کنند و مشکلات و مسائل روزانه خود را پیگیری کنند.

وی ادامه داد: در این میان اخلاق و نحوه رفتار رانندگان با شهروندان بسیار مهم است.

رفیعی نماینده رانندگان تاکسی درون شهری ضمن تشکر از کارهای انجام شده سازمان حمل‌ونقل در سال جاری،  از مشکلات رانندگان در شهر گفت و اظهار داشت: از مشکلات عدیده‌ای که موجب رنجش خاطر رانندگان تاکسی میشود؛ سد معبر وانت بارهای میوه‌فروش در خیابان است که خدمات‌دهی به مسافران را کند می‌کند علاوه بر آن چهره شهر را زشت کرده است.

وی اضافه کرد: بحث دیگری که درخواست داریم پیگیری شود، خط ویژه تاکسی خیابان شریعتی است که پارکینگ ماشینها شده است.

رفیعی گفت: در میدان انقلاب اسلامی که مرکز شهر است، مسافربرهای شخصی پارک کرده‌اند و مسافر جابجا می‌کنند و در کسب ما اختلال ایجاد کرده‌اند.

 حجت الاسلام‌ و‌ المسلمین حسینی پور، امام جمعه محترم شهرستان ضمن خوش‌آمدگویی به رانندگان و حضار در این مراسم گفت: تمام موجودات در عالم دنیا از ابتدا تا انتها کار میکنند. کار برای انسانها بسیار ارزشمند است. بعضی کارهایی میکنند که اگر نبود بسیاری از کارها روشن می‌شد.

امام جمعه شهرستان تصریح کرد: فراوانی حمل‌و‌نقل سنگین این است که این حمل‌و‌نقل در حال ترقی است.

وی گفت: نرخ گذاریهای حمل‌و‌نقل درون شهری میبایست کارشناسی شده و منصفانه انجام شود. هم صلاح مسافر و شهروند در نظر گرفته شود و هم صلاح راننده.

حاج آقا حسینی پور بیان کرد: از مسائلی که در زیباسازی شهر موثر است، تمیزی و زیبایی تاکسیهاست.

وی ادامه داد: تاکسی‌داران میبایست روش رانندگی در شهر را به شهروندان یاد بدهند.

امام جمعه شهرستان عنوان کرد: رانندگان وقت اذان رادیو را روشن بگذارند و بالاتر از این همه متوقف شوند و در مساجد نماز بخوانند.

احمد طهرانی؛ فرماندار محترم شهرستان ضمن تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت روز و هفته حمل‌و‌نقل بیان کرد:

رانندگان ثابت کرده‌اند پای نظام و انقلاب هستند.

وی ضمن تشکر از زحمات همه رانندگان بخصوص رانندگان حمل‌و‌نقل درون شهری گفت: هیچ شبهه‌ای در رزق رانندگان نیست و تماما حلال است.

فرماندار شهرستان عنوان کرد: طرح جامع ترافیک شهری در حال اجرا است که براساس الویت به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت اجرا میشود.

وی ادامه داد: ما برای حل مشکلات رانندگان حمایت لازم را داریم و در خصوص کرایه‌های تاکسی میبایست منصفانه تصمیمات گرفته شود تا هم حق‌ و حقوق شهروندان در نظر گرفته شود هم حق و حقوق راننده.

طهرانی اظهار داشت: آژانسها و تاکسی بیسیم و مسئولین در تعیین نرخها میبایست به تفاهم برسند.

در پایان جلسه از تعدادی از رانندگان حمل‌و‌نقل درون شهری با اهداء شاخه گل و لوح سپاس تقدیر شد.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal