تاریخ خبر :1400/07/08
مراسم تقدیر از آتشنشانان برگزار شد

324 عملیات آتش نشانی در سال جاری انجام شد

 

مراسم تقدیر از آتشنشانان شهرستان خمین به مناسبت روز آتشنشانی و ایمنی، روز چهارشنبه در ایستگاه شماره 2 آتش نشانی با حضور فرماندار و امام جمعه شهرستان، شهردار خمین، اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی‌پور، امام جمعه شهرستان، ضمن تبریک روز آتش نشانی در این مراسم گفت: آتش نشانان میبایست خدا را سپاس‌گزار باشند که اینگونه به مردم خدمت می‌کنند.

حسینی‌پور بیان کرد: از خداوند متعال شاکریم که این قشر از جامعه رزق‌و‌روزی حلال به دست می‌آورند. مومن کم‌خرج است و پرکار و آتش‌نشانان هم تجملات و آب‌و‌تاب کم و بازدهی بسیار بالایی دارند.

علی بیات، نائب رئیس شورای اسلامی شهر ضمن تبریک روز آتش نشانی به آتش نشانان شهرستان عنوان کرد: آتش‌نشانان شهرستان تلاش شبانه‌روزی دارند و حضور به موقع، ایثار و فداکاری آتش نشانان بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی ادامه داد: روحیه ایثار و فداکاری ایرانیان در 8 سال دفاع مقدس برای همه مردم مشخص است و این فداکاریها تداوم دارد.  آتش‌نشانان زیادی جان خود را فدا کردند تا انسانی زنده بماند.

بیات اظهار داشت: ما آماده خدمتگزاری هستیم و از تلاش شبانه‌روزی شهردار خمین نیز تشکر می‌کنیم.

مهدی کمانی مسئول آتش‌نشانی شهرستان ضمن خیر مقدم به حضار اظهار داشت: در طول سه سال گذشته بسیاری از مشکلات آتش‌نشانی مرتفع شده و تجهیزات زیادی خریداری شده اما کافی نیست.

کمانی گفت: در بحث تجهیزات، غواصی، آموزش و پیشگیری، امداد و نجات در چاه، آتش نشانی حرفهای بسیاری برای گفتن دارد.

مسئول آتش نشانی شهرداری خمین  بیان کرد: 324 عملیات آتش نشانی از ابتدای امسال تاکنون در این شهر انجام شده که بیشترین آنها به ترتیب مربوط به مهار آتش در علفهای خشک، زمینهای کشاورزی، واحدهای مسکونی، پارکها، فضای سبز و خودرو بوده است.

124 مورد از این عملیاتها نیمه نخست امسال در راستای مهار آتش و 27 مورد عملیات گرفتن مار و حیوانات وحشی، 15 مورد نجات افراد آسیب دیده از حوادث مختلف و سه مورد امداد در تصادف بوده است.

وی انجام 24 مورد عملیات رهاسازی در آسانسور، 16 مورد خدمات شهری و 25 عملیات امداد و نجات را از دیگر ماموریتهای سال جاری آتش نشانان خمین عنوان کرد.

احمد طهرانی فرماندار شهرستان ضمن گرامیداشت روز آتش‌نشانی و ایمنی گفت: انجام خدمت یک تکلیف است میبایست تکلیف خود را در هر جایی انجام دهیم. هم درست کار شود هم با هدف کار انجام شود.

فرماندار شهرستان اضافه کرد: خدمات آتش‌نشانان یک کار جمعی است که نتیجه آن نجات جان یک انسان است.

 

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal