تاریخ خبر :1400/06/25
از کارکنان اورژانس شهرستان خمین تقدیر شد

به مناسبت روز اورژانس و فوریتهای پزشکی، شهردار محترم و اعضای محترم شورای اسلامی شهر ضمن تبریک این روز به پرسنل اوژانس شهرستان، با اهداء لوح سپاس و شاخه گل از زحمات بی دریغ ایشان تقدیر کردند.

ابوالفضل مرتضیان؛ شهردار خمین ضمن عرض تبریک 26 شهریور روز اورژانس و فوریتهای پزشکی از تلاش صادقانه و دلسوزانه کارکنان اورژانس شهرستان تشکر کرد.

مرتضیان گفت: شهرداری سعی کرده است در کنار دانشکده علوم پزشکی خدمتگزار مردم باشد و به سلامت جامعه کمک کنند.

وی بیان کرد: افرادی که در اورژانس پیش بیمارستانی کار میکنند بسیار دلسوزانه و مجاهدانه در راستای سلامت مردم تلاش میکنند و ما قدردان این عزیزان هستیم.

مجتبی دیده دار؛ رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان از همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر جهت همکاری با سیستم شبکه بهداشت و درمان شهرستان تشکر کرد.

دیده‌دار ضمن ارائه اجمالی خدمات دانشکده علوم پزشکی شهرستان در سالهای اخیر گفت: بیمارستان جدیدالاحداث شهرستان تا سه چهار ماه آینده به بهره‌برداری میرسد. این بیمارستان 140 تخت خوابی است و با ا افتتاح آن میتوانیم خدماتی هم به شهرهای اطراف ارائه دهیم.

وی ادامه داد: یکی از اهداف دانشکده علوم پزشکی شهرستان تبدیل آن به دانشگاه است. که لازم است زیر ساختهایی برای آن ایجاد شود و پیگیریهای لازم انجام شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان اضافه کرد: در موضوع بیماری کرونا با وجود تک بیمارستانی بودن خمین مشکلاتی وجود داشت اما هدف این بود که بیماران شناسایی و درمان شود.

دیده دار عنوان نمود: سیاست شهرستان در موضوع کرونا، پایین بودن تعداد مرگ‌و‌میرها بود. شاخص مرگ‌و‌میر ناشی از ویروس کرونا در شهرستان نسبت به شاخص میانگین کشوری پایینتر است. شاخص مرگ‌و‌میر در کشور 2.5 درصد، در استان 3 درصد و شاخص مرگ‌و‌میر شهرستان 1.7 درصد است. به ازای هر صد نفری که در یک شبانه روز در بیمارستان بستری میشوند 1.7 نفر در شهرستان فوت میکند.

وی بیان کرد: در خمین کمبود دارویی به خصوص داروهای کرونایی نبوده است و دغدغه دانشکده علوم پزشکی شهرستان نجات جان بیماران بوده است.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal