تاریخ خبر :1400/06/22
تخریب ملکهای مخروبه شهر

در سال جاری شهرداری خمین 5 ملک مخروبه را در شهر تخریب کرده است.

بر اساس بند ۱۴ماده ۵۵ قانون شهرداری، یکی از مهمترین وظایف شهرداری‌ها اتخاذ تدابیر مؤثر برای حفظ شهر از خطر سیل و حریق و رفع خطر از بناها و دیوارهای شکسته و خطرناک و به عبارت کلی رفع خطر از هر نوع اشیا آسیب‌زا برای سلامت شهروندان است.

ملکهای مخروبه یکی از عاملهای آسیب‌زا برای سلامت شهروندان است. ملکهای مخروبه محل تجمع افراد معتاد و ولگرد و آسیب رساندن به ملکهای مجاور میشود. شهروندان محل از وجود ملک مخروبه آزار میبینند و زندگیشان مختل میشود بنابراین از وجود مخروبه‌ها به شهرداری شکایت می‌کنند. شهرداری پس از اخذ تاییدیه واحد فنی شهرسازی مبنی بر اینکه ملک فاقد استحکام بناست این شکایت را در شورای تامین مطرح میکند و مصوب میشود که ملک تخریب شود.

شهرداری ابتدا به مالک ملک مخروبه اطلاع میدهد که ملک محل تجمع افراد معتاد و ولگرد شده و شهروندان آن محل ناراضی هستند. اطلاع‌رسانی به مالک از طریق روزنامه‌های محلی، نصب بنر، فضای مجازی و.... انجام میشود. اگر پس از 10 روز مالک اقدام به تخریب ملک نکرد؛ شهرداری مطابق بند 14 ماده 55 قانون شهرداریها اقدام به تخریب میکند.

شهرداری هزینه تخریب ملک را طبق صورت جلسه تنظیم شده محاسبه و در پرونده درج میکند. هزینه تخریب را در زمان ارائه عدم خلاف، صدور پایانکار یا هنگام نقل و انتقال ملک از مالک مسترد مینماید.

شهرداری خمین در سال جاری 5 ملک مخروبه در سطح شهر طبق شکایت شهروندان و مطابق با بند 14 ماده 55 قانون شهرداریها تخریب کرده است.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal