تاریخ خبر :1400/06/08
با پرداخت عوارض، خدمات‌رسانی شهرداری بهتر انجام میشود

عوارض یکی از اصلی‌ترین منابع مالی شهرداری محسوب می‌شود.

عوارض، مبلغی است که شهروندان به جهت ارائه خدماتی که شهرداری از قبیل ایجاد خیابان‌ها، کوچه‌ها، جدولکاری، حفظ، توسعه و نظافت معابر، احداث میادین، پارکها ومتحمل می‌شود موظف به پرداخت آن می‌شوند. و به نوعی عوارض یکی از اصلی‌ترین منابع مالی شهرداری محسوب می‌شود.

با توجه به اینکه شهرداری برای هزینه‌های جاری و عمرانی خود میبایست درآمد کسب نماید شهروندان میبایست با پرداخت به موقع عوارض، شهرداری را جهت خدمت‌رسانی بهتر یاری نمایید.

شهرداری خمین هر ساله فیشهای عوارض را در سطح شهر توزیع میکند. فیشهای عوارض نوسازی و کسب‌و‌پیشه در سال جاری از ابتدای سال در شهر توزیع شده و تا پایان شهریور ماه 40 هزار فیش نوسازی ملکهای ساختمانی و 5هزار فیش عوارض کسب وپیشه شهر توزیع میشود.

به گفته کارشناس درآمد شهرداری، شهرداری خمین در سال جاری جهت تکمیل اطلاعات ملکی شهروندان همزمان با توزیع فیشها، کدپستی ملک، کد ملی مالک و شماره تلفن همراه را دریافت میکند در راستای این فعالیت، 30 درصد از مالکین کد ملی و شماره تلفن همراه خود را به مامورین شهرداری ارائه داده‌اند.

در راستای خدمات‌رسانی بهتر به شهروندان و فراهم کردن زمینه تعامل و همکاری بیشتر، شهرداری هر ساله تخفیفاتی را برای شهروندان در نظر می‌گیرد.

شهروندان میتوانند در شش ماهه اول سال جاری، از تخفیف 40درصدی پسماند، تا پایان فصل تابستان تخفیف 20 درصدی عوارض پروانه ساختمانی و تخفیف 15 درصدی آرای کمیسیون ماده صد بهره‌مند شوند. همچنین در خصوص عوارض کسب‌و‌پیشه تا آخر سال، تخفیف 15 درصدی اعمال میشود.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal