تاریخ خبر :1400/04/20
شهرداری خمین 292 میلیارد ریال از شهروندان طلب دارد

ابوالفضل مرتضیان؛ شهردار خمین گفت: شهرداری خمین 292 میلیارد ریال از شهروندان طلب دارد و پرداخت این مطالبات تاثیر مستقیم بر سرعت بخشی خدمات و بهبود سیمای شهر دارد.

ابوالفضل مرتضیان افزود: این مطالبات شامل ۷۰ میلیارد ریال حق کسب‌و‌پیشه، ۱۷ میلیارد ریال چک‌های معوقه و ۵۵ میلیارد ریال جریمه کمیسیون ماده ۱۰۰ است.
وی بیان کرد: عوارض نوسازی با ۱۵۰ میلیارد ریال بیشترین مطالبه شهرداری خمین از شهروندان را شامل می‌شود.
شهردار خمین یادآور شد:  فیش‌های عوارض نوسازی در دست توزیع است و تا پایان شهریور ماه سال جاری دارای تخفیف ۴۰درصدی بهای خدمات پسماند است.
مرتضیان گفت: به‌منظور  کمک به اصناف در چهار ماه نخست امسال، کسبه‌ای که بدهی معوق ندارند، از ۵۰ درصد تخفیف به عوارض سال جاری و کسبه‌ای که بدهی معوق دارند از  ۱۵درصد تخفیف به تمام عوارض بهره‌مند می‌شوند.
 
وی با بیان اینکه ارایه خدمات وظیفه شهرداری است، اضافه کرد: شهرداری‌ها به‌منظور خدمت‌رسانی مبالغی را به‌عنوان عوارض و بهای خدمات از شهروندان دریافت می‌کنند.
مرتضیان تاکید کرد: همراهی مردم در پیشبرد اهداف مدیریت شهری ضروری است و با توجه به وظایف گسترده‌ شهرداری ها خوش حسابی شهروندان در برنامه ها کمک موثری می‌کند.
وی افزود: نبود منابع درآمد پایدار در تامین بودجه شهرداری ها سبب شده تا درآمدزایی این نهاد متکی به تراکم‌فروشی و هزینه‌های ناشی از پرداخت عوارض باشد که این رویه باید اصلاح شود.
شهردار خمین ادامه داد: در صورتی که دستگاه‌های دولتی و شهروندان با تعامل و همکاری لازم بتوانند دیون خود را به شهرداری پرداخت کنند این نهاد هم می‌تواند در خدمات‌رسانی شایسته به شهروندان و همچنین پرداخت برخی از دیون خود اقدام کند.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal