تاریخ خبر :1400/01/26
نشست خبری شهردار خمین برگزار شد

نشست خبری شهردار خمین روز چهارشنبه مورخ 1400/01/25 در سالن جلسات شهرداری خمین با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

ابوالفضل مرتضیان، شهردار خمین ضمن عرض تبریک آغاز ماه مبارک رمضان در مورد بودجه شهرداری گفت: علی‌رغم مسائل و مشکلات کشور و شیوع ویروس منحوس کرونا و محدودیتهای اعتباری، تحقق بودجه شهرداری 970 میلیارد ریال در سال 99 بود در حالی که این بودجه در ابتدای سال 820 میلیارد ریال پیش‌بینی شده بود. همچنین بودجه شهرداری در سال 1400 نسبت به سال 99، 52 درصد رشد داشته است.

شهردار خمین در خصوص ویزگیهای تعرفه عوارضی بیان کرد: یکی از ویژگیهای تعرفه کمتر شدن یا عدم افزایش تعرفه در نقاط کم‌برخوردار است. همچنین تخفیفاتی در سال 1400 در بحث صدور پروانه، عوارض کسب‌و‌پیشه، عوارض پسماند و عوارض ناشی از آرای کمیسیون ماده صد در نظر گرفته شده است.

مرتضیان عنوان کرد: یکی از قوانین خوب شهرداری قانون ماده صد شهرداریهاست که برای ساخت‌و‌سازهای غیر مجاز رأی صادر میکنند. انتظار ما از اعضای کمیسیون ماده صد (نماینده شورای شهر، نماینده دادگستری، نماینده وزارت کشور) این است که به حذف پارکینگ و کسانی که پیلوت را تبدیل به مسکونی میکنند، رأی ندهند و آن را جریمه نکنند. به این علت که یکی از معضلات شهر نبود پارکینگ و ترافیک شهر است. علی‌رغم این مسائل در سال گذشته 347 حذف پارکینگ وجود داشته و توقع داشتیم حذف پارکینگ را جریمه نمیکردند و پارکینگ حذف نمیشد.

شهردار خمین اظهار داشت: از نکات مثبت کمیسیون ماده صد شهرداری در سال 99، تعیین تکلیف آرای کمیسیون ماده صد است. تعداد آرای وصول نشده شهرداری از ابتدا تا پایان سال 99، تنها 475 رای است و این نکته نشان دهنده تلاش شهرداری در وصول مطالبات است.

وی ادامه داد: خواسته ما از مردم عدم تخلف است.100 رای تخریبی وجود دارد که شهرداری در حال پیگیری آرای تخریب است.

شهردار خمین از موافق نبودن شهرداری با ساخت‌و‌سازها در حریم شهر گفت و تصریح کرد: ساخت‌و‌ساز در محدوده و حریم شهر بر عهده شهرداری است. محدوده شهر 1252 هکتار است و حریم شهر 5400 هکتار است. جلوگیری از ساخت‌و‌سازهای غیر مجاز بر عهده شهرداری است. در سال گذشته 900 بنا در حریم شهر که از زمانهای قبل وجود داشته، شناسایی شدند و به استناد قانون انشعابات غیرمجاز خواسته ما این است که انشعابات این بناها توسط سازمانهای خدمات‌رسانی مانند اداره آب، برق و گاز قطع شود. شهرداری به هیچ عنوان موافق با ساخت‌و‌ساز در حریم شهرها نیست.

مرتضیان بیان کرد: از فعالیتهای خوب سال 99، مشخص شدن اسناد بالادستی چشم‌انداز شهرداری در یک افق 5 ساله است تا کار از روال سلیقه‌ای به طور کامل خارج شود. یکی از این اسناد تدوین برنامه توسعه شهری خمین، برنامه 5 ساله است در واقع خمین تا 5 ساله آینده چشم‌انداز دارد. از طرحهای دیگر، طرح مطالعاتی جمع‌آوری آبهای سطحی خمین است که این طرح پیشرفت 90درصدی داشته است. طرح بعدی شهر بدون مانع است تا کودکان، سالمندان در کنار دیگر شهروندان بتوانند راحت در شهر تردد نمایند و از فضاها استفاده کنند. این طرح به تایید کمیته فنی استانداری رسیده و به عنوان پایلوت استان هم معرفی شده است.

وی ادامه داد:  طرح جامع ساماندهی ترافیک خمین، طرح زیباسازی رودخانه خمین به طول سه کیلومتر، طرح پارکینگ طبقاتی میدان شهید خلیل عباسی از دیگر طرحهای شهرداری است که تهیه شده است.

مرتضیان در مورد برنامه‌های عمرانی سال 1400 گفت: با توجه به تکمیل شدن بیمارستان خمین، احداث بلوار شهید باکری کنار این بیمارستان، حد فاصل میدان پرستار تا بلوار شهید بهشتی در الویت قرار داشت. این پروژه عمرانی 80 میلیارد ریال اعتبار دارد. انشالله این بلوار در هفته دولت به بهره‌برداری میرسد.

شهردار خمین عنوان کرد: از پروژه‌های عمرانی دیگر ، ادامه عملیات اجرایی خیابان ساحلی حد فاصل خیابان امام رضا(ع) تا میدان زائر است. با تکمیل این خیابان ارزش افزوده این خیابان بالا میرود و مشکل ترافیکی در آن منطقه حل میشود.

وی ادامه داد: آسفالت بالغ بر 30 هکتار معابر خمین از برنامه‌های دیگر شهرداری در سال 1400 است. زیرساختهای لازم برای آسفالت معابر ایجاد شده است؛ دستگاه تراش آسفالت خریداری شده و کارخانه آسفالت جدید جهت آسفالت معابر احداث شد و به بهره‌برداری رسید.

مرتضیان اضافه کرد: از دیگر پروژه‌های عمرانی، مناسب‌سازی و پیاده‌روسازی بلوار جانبازان، خیابان فرهنگسرا، بلوار امام خمینی(ره)، بلوار شهید صدوقی است.

وی افزود: احداث خانه گفتمان شهری، احداث گرمخانه،  احداث ساختمان مهر مادر ، احداث پارک جدید در یکی از محله‌های شهر، مناسب‌سازی و بهسازی پارک بعثت، تکمیل اسکلت مجتمع آفتاب نیز از دیگر برنامه‌های عمرانی شهرداری خمین در سال 1400 است.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal