تاریخ خبر :1400/01/10
عملیات اجرایی دو پروژه عمرانی همزمان با میلاد حضرت مهدی (عج) آغاز شد

شهردار خمین گفت: همزمان با روز میلاد حضرت مهدی (عج) عملیات اجرایی بازسازی آسفالت معابر شهر و احداث بلوار شهید باکری آغاز شد.

ابوالفضل مرتضیان؛ شهردار خمین بیان کرد: به دلیل نامناسب بودن آسفالت معابر شهر، آسفالت نیاز به ترمیم و بازسازی داشت. اگر در معابر شهر آسفالت روی آسفالت ریخته میشد ضخامت آسفالت باعث مشکلاتی در مواقع بروز حوادث و .... میشد. بنابراین یکی از راههای فنی و علمی نوسازی آسفالت، تراش آسفالت است. شهرداری خمین تمام زیرساختهای لازم را برای ترمیم و بازسازی آسفالت ایجاد کرد.

شهردار خمین افزود: یکی از این زیرساختها ایجاد کارخانه آسفالتی با ظرفیت 120 تن در ساعت، با اعتبار بالغ بر 50 میلیارد ریال، افزایش ظرفیت تولید کارخانه شن و ماسه و افزایش ظرفیت معدن شن و ماسه بود، که انجام شد.

مرتضیان بیان کرد: از فعالیتهای دیگر شهرداری خمین در ایجاد زیرساختهای لازم آسفالت معابر شهری، خرید یک دستگاه تراش آسفالت(ویرتگن) با اعتبار 15 میلیارد ریال است. که این دستگاه، فعالیت خود را به صورت آزمایشی همزمان با میلاد امام زمان (عج) در بلوار ولایت آغاز کرد.

شهردار خمین عنوان کرد: انشالله آسفالت معابر شهری خمین طی دو سال آینده بازسازی و نوسازی میشود.

مرتضیان اظهار داشت: از پروژه های عمرانی دیگر که عملیات اجرایی آن در نیمه شعبان آغاز شد، عملیات اجرایی بلوار 45 متری، بلوار شهید باکری است. این بلوار در 25 اسفند سال 99، به مناسبت روز شهردار و شهادت شهید باکری، به نام ایشان نامگذاری شد.

وی ادامه داد: طول بلوار 850 متر، حجم عملیات خاکبرداری 50 هزار مترمکعب و دارای 3هزار متر جدولکاری است. اعتبار این پروژه 80 میلیارد ریال است.

مرتضیان اضافه کرد: این بلوار دارای یک پل دسترسی است که آن را به بلوار شهید بهشتی متصل میکند. طول پل 45 متر، ارتفاع پل از بستر رودخانه 4 متر و حداقل مسافت مفید از دهنه پل 10*3 متر است.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal