تاریخ خبر :1399/12/19
584 عملیات آتش‌نشانی در سال جاری صورت گرفت

مهدی کمانی مسئول آتش‌نشانی شهرداری خمین گفت: 584 عملیات آتش‌نشانی در سال جاری انجام شد که بیشترین آن مربوط به مهار آتش با 425 عملیات بوده است.

وی اضافه کرد: مهار آتش‌ خودرو، منازل، علفهای هرز، زمین کشاورزی، انبار، پارکها و .... مهمترین عملیاتهای مهار آتش است.

کمانی بیان کرد: 31 مورد عملیات گرفتن مار و حیوانات وحشی، 17 مورد نجات افرادی که در آسانسور گیر افتاده‌اند، 9 مورد بریدن انگشتر، 15 مورد عملیات امداد تصادفات جاده‌ای و 6 مورد نجات فرد خودکشی کننده در سال جاری انجام شد.

مسئول آتش‌نشانی شهرداری خمین گفت: آتش‌نشانی یک شغل نیست و باید عاشقانه وارد این حرفه پر خطر شد چرا که آتش‌نشان با آگاهی به خطرات موجود در یک حادثه به عملیات به ویژه مهار آتش اعزام می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس استاندارد شهرستان خمین باید دارای ۲ ایستگاه آتش‌نشانی باشد که در سال گذشته احداث ایستگاه دوم در میدان نماز آغاز و در سال جاری افتتاح شد. این ایستگاه به طور کامل قسمت جنوبی شهر را جهت انجام عملیاتهای آتش‌نشانی پوشش میدهد و دو نیرو برای این ایستگاه در نظر گرفته شده است.

کمانی عنوان کرد: در یک ماه اخیر 5 مورد عملیات توسط ایستگاه دوم آتش‌نشانی در کمترین زمان ممکن صورت گرفته است و با این ایستگاه خدمات بهتر و ارزنده‌تری به همشهریان عزیز ارائه میشود.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal