تاریخ خبر :1399/11/16
شهردار خمین از تعرفه عوارض محلی 1400 میگوید

تخفیفاتی برای دهه مبارک فجر سال جاری در نظر گرفته شده است. یعنی از روز 11 تا 30 بهمن ماه شهروندان به شهرداری مراجعه کنند و شهرداری بدهی آنها را 36 ماهه قسط‌بندی می‌کند

شهردار خمین در خصوص تعرفه عوارض محلی سال 1400 گفت: به حمدالله در این دوره این چهارمین تعرفه عوارض محلی شهرداری بوده است که تصویب شد و در طول این سه سال تا بحال یک بند هم از تعرفه‌های ما در دیوان عدالت اداری و سایر مراکز قانونی، باطل نشده و این نشان‌دهنده این است که علم و منطق در این تعرفه دیده شد.

وی با اشاره به ویژگی های تعرفه عوارض سال 1400 ، گفت: در تعرفه عوارض محلی سال 1400 شهرداری خمین، محوریت ما این است که علی‌رغم تورمی که در بعضی قسمت‌ها شاید صد درصد وجود داشته و بودجه شهرداری بر اساس تعرفه عوارض محلی است، شهرداری خمین در تعرفه عوارض محلی سال 1400 در محله‌های حاشیه‌نشین شهر نه تنها افزایش نداشته، بلکه برخی گزینه‌ها را کاهش داده است. در واقع محوریت تعرفه کمک به افرادی است که درآمدی کمتری دارند و در محله‌هایی با بضاعت مالی کمتری زندگی می‌کنند.

برخلاف تعرفه‌هایی که همه ساله متوسط 20، 30 و 40 درصد رشد وجود داشت، امسال چنین حرفی را نمی‌توانیم برای تعرفه عوارض سال 1400 بزنیم. حرف ما برای تعرفه عوارض محلی سال 1400 این است که خیلی از قسمت‌های شهر حتی کاهش داشته و یک سری از قسمت‌های شهر بخصوص محله‌های برخوردار که در مرکز شهر بوده بالای 50 الی 60 درصد رشد و نسبت به سال 1399 افزایش داشته است.

شهردار خمین عنوان کرد: تشویق مردم برای پرداخت به صورت نقدی است. ما مشوق های خاصی برای تعرفه عوارض محلی سال 1400 در نظر گرفتیم که در طول این چند ساله کمتر در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال: اگر کسی در سه ماهه اول سال 1400 پروانه بگیرد و هزینه را نقدی پرداخت کند، 40 درصد تخفیف شامل حال او می‌شود. همچنین اگر یک نفر در محله شاهین، احمدآباد، فیروزآباد و یا محسن‌آباد باشد، نه تنها به آن صورت افزایش قیمتی برای صدور پروانه نداشتیم و اگر ایشان بیاید در 3 ماهه اول سال 1400 پروانه بگیرد باز هم 40 درصد تخفیف به او داده می‌شود و در سه ماهه دوم باز 20 درصد تخفیف دارد.

وی تصریح کرد: کسانی که از قبل آرای ماده 100 دارند، جریمه و عوارض دارند؛ اگر در سه ماهه اول سال 1400 به صورت نقدی عوارض و جریمه خود را پرداخت کنند به عوارض آنها 35 درصد تخفیف تعلق می‌گیرد. همچنین در سه ماهه دوم 15 درصد تخفیف داده می‌شود و اگر سه ماهه اول تبدیل شود به سه ماهه دوم یک دفعه 20 درصد کم می‌شود، پس در این صورت مردم تشویق می‌شوند تا مطالبات شهرداری وصول شود.

شهردار خمین افزود: در شهر خمین نزدیک به 7 هزار کسبه وجود دارد، که بالغ بر 60 میلیارد ریال بدهی کسب‌و‌پیشه به شهرداری دارند. با توجه به در نظر گرفتن شرایط کرونایی و مشکلاتی که برای کسبه به وجود آمده است، در تعرفه عوارض سال 1400 تخفیفاتی برای کسبه در نظر گرفته شده است. کسبه‌ای که در 4 ماهه نخست سال 1400 عوارض کسب‌وپیشه خود را پرداخت نمایند، 50 درصد به آنها تخفیف تعلق می‌گیرد و اگر بدهی معوقه‌ای نیز داشته باشند، باز به آن بدهی معوق نیز 15 درصد تخفیف داده می‌شود.

شهردار خمین گفت: تعرفه عوارض سال 1400 با محوریت اینکه به مردم بخصوص در محله‌های حاشیه‌نشین کمک کند، بسته شده و بر این اساس تعرفه عوارض به تصویب شورای محترم اسلامی شهر و کمیته تطبیق رسیده و انشاءالله ادامه فرآیندها طی می‌شود تا شهرداری بتواند ابلاغ رسمی آن را انجام دهد.

وی در خصوص وصول مطالبات شهرداری گفت:. شهرداری نزدیک به 28 تا 30 میلیارد تومان مطالبه از مردم دارد و بخش زیادی از این مطالبات به آرای کمیسیون ماده صد برمی‌گردد. که بسیار زیادی از آنها را شهرداری وصول کرده و نزدیک به 700 رأی جریمه وصول نشده وجود دارد.

شهردار خمین اضافه کرد: کار بسیار خوبی که شهرداری خمین به شورای اسلامی شهر پیشنهاد داد و شورا هم تصویب کرد؛ تقسیط بدهی مردم به شهرداری است. برخی از مردم برای پرداخت بدهی خود مشکل مالی دارند. تخفیفاتی برای دهه مبارک فجر سال جاری در نظر گرفته شده است. یعنی از روز 11 تا 30 بهمن ماه شهروندان به شهرداری مراجعه کنند و شهرداری بدهی آنها را 36 ماهه قسط‌بندی می‌کند مشروط به آنکه قسط اول در سال جاری پرداخت شود. این یک کار بسیار بزرگ و یک وام بزرگ صددرصد قرض الحسنه 3 ساله است. ما یک فرصت بسیار خوب را فراهم آوردیم که هر کسی هر بدهی به شهرداری دارد، بخصوص کسانی که بدهیشان مربوط به جرایم کمیسیون ماده صد است و عوارضی که دارند، بیایند از این فرصت طلایی و استثنایی استفاده کنند.

مرتضیان گفت: کسانی که دارای رأی قطعی کمیسیون ماده 100 هستند که اگر از این فرصت استفاده نکنند، به استناد تبصره 2 قانون ماده 100 شهرداری‌ها، در کمیسیون ماده 100 مطرح می‌شود و خواستار رأی تخریب برای آنها هستیم و سعی می‌کنیم رأی تخریب برای ملکشان گرفته شود.

 
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal