تاریخ خبر :1399/11/09
شهردار خمین از عملکرد سه ساله شهرداری می گوید

شهرداری در طی این سه سال اقدامات و فعالیت های بسیار خوبی را در شهر خمین انجام داده است.

ابوالفضل مرتضیان؛ شهردار خمین ضمن عرض تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین (س) در مورد عملکرد شهرداری در این سه ساله گفت: بنده سعی کردم در مدت این 3 سال کمتر جلوی دوربین باشم و انسان باید خدمت‌رسانی خود را با کار نشان دهد. ما تمام توان خود را از لحاظ علمی، تجربی و مالی به کار بسته‌ایم اما نامهربانی‌های زیادی به شهرداری شده است.

بیشترین انرژی و وقت و منابع شهرداری، صرف مشکلات گذشته شده است

مرتضیان بیان کرد: بیشترین انرژی و وقت و منابع شهردار و شهرداری در این دوره برای برطرف نمودن مشکلات و چالش‌هایی هزینه شد که سالهای قبل برای شهرداری به وجود آورده بودند که تعداد بسیار زیادی از آنان مرتفع و برطرف و تعدادی هنوز باقیمانده است. ما به جای اینکه به مردم خدمت کنیم، مجبور شدیم یک سری از مشکلاتی که از سالهای قبل برای شهرداری به وجود آمده بود، را مرتفع کنیم.

مرتضیان عنوان کرد: در این دوره عملکرد شهرداری بر اساس اصول علمی و عقلی و منطقی و برنامه‌ریزی شده صورت گرفت و حداقل این بوده که چالش و مشکل برای بعد به وجود نیاورد و به ارث نگذاشت. بخش عمده‌ای از اعتبارات و بودجه شهرداری در این سه ساله صرف بدهی‌های بجا مانده از گذشته شده که مردم از آنان خبر نداشتند و هنوز هم بخشی باقیمانده است و اگر این بدهی‌ها از قبل نبود، میزان خدمت‌رسانی دو چندان می شد.

سعی کردیم چهره شهر را از حالت فرسودگی خارج کنیم

شهردار خمین در ادامه اظهار داشت: در این سه ساله در تمام ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، مذهبی، عمرانی، خدمات شهری، اداری مالی، تجهیزات و ماشین‌آلات فعالیت صورت گرفت و هم به جنبه‌های فیزیکی شهر و اصول شهرسازی توجه شد و هم به جنبه‌های روحی و معنوی شهروندان و تغییرات صد درصدی در تمام ابعاد صورت گرفت و سعی شد با در نظر گرفتن کلیه پهنه‌های شهری، تغییرات ایجاد شود و سعی کردیم چهره شهر را از حالت فرسودگی و مردگی خارج کنیم.

برخی از کانال های مجازی در روند کار شهرداری خلل ایجاد می کنند

وی با گلایه از مدیران برخی کانال‌های مجازی، گفت: بعضی متولیان کانال‌های فضای مجازی شهری خمین چون باب میل آنها عمل نمی‌شد به دور از انصاف و واقعیات به جای دلگرمی دادن به مردم و ایجاد امید و انعکاس یک ده هزارم از فعالیت‌های شهرداری دائماً سعی کردند در روند کار شهرداری خلل ایجاد کنند و برای مردم ناامیدی ایجاد کنند که امیدوارم خداوند همه ما را به راه درست هدایت کند.

حرف را به عمل تبدیل کردیم

مرتضیان خاطرنشان کرد: سعی کردیم حرف نزنیم و اگر حرف زدیم آن را به عمل تبدیل کنیم و خود را کنار مردم و خدمتگزار مردم در عمل نشان دادیم. ضمناً در دوره‌های قبل چیزهای زیادی حاتم بخشی می‌شد، ولی در این دوره ضمن جلوگیری از حاتم‌بخشی؛ سعی کردیم مقداری از آنها را برگردانیم.

توجه به زیرساخت ها

وی افزود: با توجه به احداث زیرساخت‌های صورت گرفته در این دوره سه ساله و ریل‌گذاری صورت گرفته زمینه توسعه پایدار شهر کاملاً فراهم شده و آینده شهر خمین در چند سال آینده بسیار روبه‌رشد خواهد بود و اکثر موانع برطرف گردیده و ظرفیت‌های مالی بسیار زیادی برای شهر ایجاد شده است.

مرتضیان یادآور شد: گروه‌ها و افرادی که منافع آنها و منابع مستمر آنها در شهرداری دچار خدشه و آسیب شده بود با تمام قدرت سعی بر تخریب نمودند، چه از طریق فضاهای مجازی و چه به صورت چهره به چهره، ولی در کمال مظلومیت سعی و تمام توان خود را به کار گرفتیم تا با کار و صداقت و رفتار درست پاسخ آنها را بدهیم.

شهرداری در کمال مظلومیت شبانه روز کار می‌کند

شهردار خمین اضافه کرد: شهرداری در این دوره در کمال مظلومیت شبانه‌روز کار کرد و قسم یاد می‌کنم که سالم‌ترین، شفاف‌ترین و برنامه محورترین زمان را سپری نمود، ولی چون به عده‌ای خاص باج نداد، نامهربانی‌های زیادی را تحمل نمود که انشاءالله مردم فهیم و خداشناس شهر خمین خود پاسخ نامهربانی‌های آنان را در عمل خواهند داد.  

 
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal