تاریخ خبر :1399/10/07
514 عملیات آتش‌نشانی در سال جاری در خمین رخ داد

مهدی کمانی؛ مسئول آتش‌نشانی شهرداری خمین گفت: 514 عملیات در نه ماهه اول سال جاری از سوی ماموران آتش‌نشانی خمین انجام شد که 383 مورد آن مربوط به مهار آتش بود.

مهدی کمانی افزود: ۷۵ درصد از ماموریت‌های آتش‌نشانان این شهر مربوط به مهار آتش و بقیه سایر حوادث شامل نجات از آسانسور، تصادفات جاده‌ای، نجات فرد در حال خودکشی، سقوط در چاه، گیر کردن انگشتر و حیوانات موذی بوده است.

مسئول آتش نشانی شهرداری خمین بیان کرد: بودجه امسال آتش‌نشانی 7 میلیارد و 500 میلیون ریال است که 50 درصد آن اجرایی شد.

وی
  ادامه داد: بر اساس استاندارد شهرستان خمین باید دارای ۲ ایستگاه آتش‌نشانی باشد که در سال گذشته احداث ایستگاه دوم در میدان نماز آغاز شد و در سال جاری افتتاح و تا اواخر هفته آینده رسماً به بهره‌برداری میرسد. این ایستگاه به طور کامل قسمت جنوبی شهر را جهت انجام عملیاتهای آتش‌نشانی پوشش میدهد و سه نیرو برای این ایستگاه در نظر گرفته شده است.

کمانی عنوان کرد: تجهیزات ایستگاه دوم آتش‌نشانی در حال پیگیری است و امیدورایم استانداری مرکزی و خیرین شهرستان جهت خرید تجهیزات آن مساعدت نمایند.

وی ادامه داد: با وجود مجتمع‌های مسکونی بیش از پنج طبقه در سطح شهر و انبوه‌سازی در سایت مسکن مهر، در صورت بروز آتش‌سوزی، امکانات و تجهیزات اطفای حریق برای واحدهای مسکونی بیشتر از 6 متر ارتفاع در شهر وجود ندارد و جهت اطفاء این حریقها آتش‌نشانان با ریسک بالا اعزام و اقدام به اطفاء حریق می‌کنند. همچنین آتش‌نشانی شهرستان خمین فاقد نردبان هیدرولیک جهت عملیات در ساختمانهای چند طبقه می‌باشد که با توجه به هزینه بالای آن، شهرداری توان خرید این دستگاه را ندارد و علی
رغم پیگیریهای جدی شهرداری، از سوی مقامات بالا هیچگونه اقدامی صورت نگرفته است.

مسئول آتش‌نشانی شهرداری خمین اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم شهرداری خمین در مقابله با ویروس کرونا ضدعفونی شهر بوده است که نیروهای سازمان آتش‌نشانی در این عملیاتها تلاش شبانه‌روزی داشته‌اند.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal