تاریخ خبر :1399/09/27
مراسم گرامیداشت روز حمل و نقل برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز حمل‌و‌نقل روز چهارشنبه، با حضور شهردار خمین، امام جمعه و فرماندار شهرستان، دادستان و رئیس پلیس راهور شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر و نمایندگان حمل‌و‌نقل درون‌شهری و برون‌شهری شهر با رعایت پروتکلهای بهداشتی در سالن جلسات شهرداری خمین برگزار شد.

  ابوالفضل مرتضیان؛ شهردار خمین ضمن تبریک ۲۶ آذر روز حمل‌و‌نقل و خیرمقدم به حاضرین در جلسه گفت: در این جلسه قرار است گوش شنوای تلاشگران این عرصه باشیم.

مرتضیان عنوان کرد: قراربود مراسم روز حمل‌و‌نقل به صورت مجازی برگزار شود که با تاکید امام جمعه نهایتا این جلسه برگزار شد.

مرتضیان بیان کرد: در شهرستان خمین بالغ بر دو هزار خودرو وجود دارد که در صنعت حمل و‌نقل خودرو و بار فعالیت دارند. نزدیک به هزار و سیصد خودرو سبک و بالغ بر هفتصد خودرو سنگین وجود دارد که در زمینه حمل بار فعالیت دارند.

وی ادامه داد: این قشر جز زحمتکش ترین قشرهای جامعه هستند.

شهردارخمین افزود: از فعالیتهای شهرداری خمین در زمینه حمل‌و‌نقل میتوان به احداث پارکینگ خودروهای سنگین با ظرفیت ۷۰۰ خودرو اشاره کرد که در هفته دولت سال جاری افتتاح شد و روند اجرایی تکمیل آن ادامه دارد.

مرتضیان افزود: از اقدامات دیگر سازمان مدیریت حمل‌و‌نقل شهری در زمینه حمل‌و‌نقل، خرید یک دستگاه ماشین خط‌کشی خطوط معابر سطح شهر است که به زودی به بهره‌برداری میرسد.

تمرکز ایستگاههای مسافران درون شهری و برون شهری در دستور کار است و طرح مطالعاتی ساماندهی ترافیک شهری از فعالیتهای دیگر شهرداری است که به زودی به اتمام میرسد.

محمد بیات؛ رئیس شورای اسلامی شهر خمین بیان کرد: نبض اقتصاد و توسعه و پویایی افراد در زندگی شهری و روستایی؛ حمل‌و‌نقل شهری است. به همین علت است که حضرت امام خمینی(ره) 26 آذر ماه 1361 را روز حمل‌و‌نقل اعلام کردند. این روز را به همه فعالان سازمان حمل‌و‌نقل تبریک عرض می‌کنیم.

رانندگان صنعت حمل‌و‌نقل قشر زحمتکشی هستند و مدام در حال تلاش و خدمت‌رسانی هستند و مشکلاتی دارند که میبایست مشکلات آنها حل شود.

بیات افزود: شورای اسلامی شهر خمین هر ساله سعی میکند نرخ کرایه‌ها را متناسب با قوانین و شرایط رانندگان افزایش دهدو همواره نظرات نمایندگان خطوط درون شهری و برون شهری را در این خصوص جویا میشود.

احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ضمن تشکر از برگزارکنندگان این مراسم، خیرمقدم به حاضرین در جلسه و تبریک روز حمل‌و‌نقل عنوان کرد: آن چیزی که در دوران دفاع مقدس باعث موفقیت در حوزه‌های مختلف شد همراهی و بسیج همگانی بود. امروز هم تحریمها و هم شیوع بیماری کرونا در کشور وجود دارد که بر معیشت خانواده‌ها تاثیر گذاشته است بنابراین لازم است که همه مردم در کنار هم قرار بگیرند. محدودیتهای کرونایی تاثیر زیادی بر کسب‌و‌کار بسیاری از مشاغل و همچنین رانندگان تاکسی گذاشته است.

فرماندار اضافه کرد: جهت حل مشکلات رانندگان میبایست کمیته تخصصی نرخ‌گذاری تشکیل شود و نظرات نمایندگان خطوط نیز مدنظر قرار داده شود و البته میبایست قوانین هم اجرا شود.

طهرانی در پاسخ به انتقاد نماینده رانندگان، که پول خرد جهت پرداخت مابقی کرایه مسافران وجود ندارد و بهتر است نرخ کرایه‌ها رقم رندی باشد گفت: نبود پول خرد دلیلی برای افزایش نرخ کرایه‌ها نیست و میبایست پرداخت الکترونیکی به صورت جدی دنبال شود.

حاج آقا حسینی‌پور امام جمعه شهرستان گفت: جلسات بررسی نمایندگان میبایست وقت بیشتری داشته باشد ولی به علت شیوع بیماری کرونا ناچاریم جلسه را در مدت زمان کوتاهی برگزار کنیم.

امام جمعه ادامه داد: از خداوند متعال شاکریم که این قشر از جامعه رزق‌و‌روزی حلال به دست می‌آورند. مومن کم‌خرج است و پرکار و رانندگان هم تجملات و آب‌و‌تاب کم و بازدهی بسیار بالایی دارند.

حاج آقا حسین پور افزود: یکی از اقشار مهمی که میتوانند تبلیغ مسائل دینی داشته باشند رانندگان تاکسی هستند. این قشر میتوانند جامعه را شاداب نگه دارند.

در پایان جلسه از نمایندگان رانندگان خطوط درون شهری و برون شهری با اهداء لوح و شاخه گلی تقدیر شد.

همچنین در حاشیه مراسم از برندگان مسابقه پیامکی پدافند غیرعامل تقدیر شد.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal