تاریخ خبر :1399/09/25
عملکرد شورای پژوهش شهرداری خمین در سال جاری

به مناسبت 25 آذر روز پژوهش، عملکرد شورای پژوهش شهرداری خمین که دو سالی است فعالیت خود را آغاز کرده است؛ ارائه می‌گردد.

در راستای تحقق سیاستهای اجرایی شهرداری خمین شورای پژوهش به عنوان اتاق فکر شهری و پیشرو در نهضت نرم‌افزاری و مغز‌افزاری به منظور بهره‌گیری از نقطه نظرات مدیران و کارشناسان مجرب شهرداری و اساتید و صاحب‌نظران حوزوی و دانشگاهی و ایفای نقش مشورتی و تصمیم‌ساز برای مدیریت عالی اجرایی و سطوح مختلف مدیریت شهری با ابلاغ دستورالعمل مربوطه در خرداد سال 97 ایجاد و شروع به فعالیت کرد.

شورای پژوهش دبیرخانهای است که 7 کارگروه زیر مجموعه آن هستند. کارگروه‌ها عبارتند از : کارگروه تخصصی عمران و شهرسازی- کارگروه تخصصی نظارت و سلامت اداری- کارگروه تخصصی مدیریت شهری و ترافیک- کارگروه تخصصی برنامه 5 ساله شهرداری- کارگروه تخصصی روابط عمومی و مناسبتها- کارگروه تخصصی آموزش و رفاه کارکنان- کارگروه تخصصی زیباسازی و فضای سبز

در سال جاری 8 جلسه شورای پژوهش برگزار شده و 23 مصوبه تصویب شده است که 7 مصوبه آن اجرا شده و بقیه مصوبات به علت زمان‌دار بودنشان در حال پیگیری و اجرا میباشند.

تصمیمات شورای پژوهش باعث تسریع در رفع مشکلات مردم و بهبود مدیریت شهری می‌شود.

در زیر به بررسی کم و کیف دو کارگروه زیباسازی و فضای سبز، عمران و شهرسازی می‌پردازیم.

دبیر کارگروه تخصصی زیباسازی و فضای سبز گفت: این کارگروه هر ماه یک جلسه برگزار کرده و دو طرح، پارک بازیافت و پارک ریاضی در دستور کار قرار گرفته است. این پارکها طراحی شده و مکان آنها هم مشخص شده است. در طراحی این پارکها جلوه بصری و آموزشی آنها مدنظر قرار گرفته است.

طرح نهایی پارکها در جلسه شورای پژوهش ارائه گردید و و مقرر شد پارک بازیافت با محوریت موضوع بازیافت زباله و مواد بازیافتی با هدف کاهش حجم زباله‌ها در کوی بعثت و پارک ریاضی هم با محوریت آشنایی با مفاهیم ریاضی و همچنین ریاضیدانهای معاصر و غیرمعاصر ایرانی و غیرایرانی در مکان پارک فضیلت واقع در بلوار شهید بهشتی اجرا گردد.

کارگروه عمران و شهرسازی در سال جاری با دو هدف طرح ساماندهی ارباب رجوعها و کاهش مراجعه شهروندان به ادارات و طرح نماسازی برای جداره‌های شهر فعالیت خود را انجام داده است.

در طرح کاهش مراجعه‌کنندگان به شهرداری دو بازدید از شهرداری اصفهان و شهرداری شاهین شهر انجام شد و سایتهای شهرداریهای سمنان و مشهد مورد بررسی قرار گرفته است.

در طرح نماسازی برای جداره‌های شهر، قرار است هر محله با توجه به شرایط جغرافیایی، فرهنگی و ... که دارد به صورت یکنواخت جداره‌سازی شود.

از دستاوردهای اجرایی و عملی این کارگروه تالیف کتابی با عنوان خمین در گذر زمان توسط دو تن از اعضای این کارگروه است که در این کتاب بررسی کالبدی شهر خمین در سنوات مختلف بررسی شده است.

اعضای این کارگروه دو مقاله با موضوعات عمرانی و شهرسازی به چاپ رسانده و چندین استاندارد ملی هم ثبت و تایید شده است.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal