تاریخ خبر :1399/09/18
آماده باش شهرداری خمین در برابر بارشها

قرار دادن مخازن شن و نمک در سطح شهر، آماده‌باش 110 نیرو در مواقع بحران، تشکیل 7 کارگروه تخصصی در مواقع بحران، اجرای پروژه جمع‌آوری آبهای سطحی در شهر از جمله اقدامات شهرداری خمین در مقابله با بحران است.

مهدی فرقدان مسئول بحران شهرداری خمین در خصوص آماده‌باش شهرداری خمین در مواقع بحران عنوان کرد: جهت جلوگیری از بحران در مواقع بارش برف و باران، 35 نقطه آسیب‌پذیر در سطح شهر با الویت اماکن مسکونی، تجاری شناسایی شده و اقدامات پیشگیرانه در خصوص این نقاط صورت گرفته است.

مسئول بحران افزود: در آبان ماه سال جاری 4 جلسه مدیریت بحران تشکیل شده و همچنین 7 کارگروه تخصصی برای مقابله با بحران ایجاد شده است.

فرقدان گفت: لایروبی 25 هزار مترمربع رودخانه مرکزی شهر؛ لایروبی مسیلها، انهار و تخلیه رسوبات از دهانه پلها در داخل شهر اجرایی شده است.

مسئول بحران اظهار داشت: جهت جمع‌آوری آبهای سطحی شهر، شهرداری خمین پروژه جمع‌آوری آبهای سطحی خیابان شهید مصطفی خمینی، خیابان فرهنگسرا و خیابان طالقانی را اجرایی کرده است. همچنین پلی در ورودی جاده دانشگاه آزاد با دهانه 10 متری و طول دال 50 متری احداث شد که از مشکلات آبگرفتگی در آن منطقه جلوگیری میکند.

وی ادامه داد: از 6 دهانه پل در سطح شهر بازدید شده و مشکلات آنها رفع شده است.

فرقدان گفت: در مواقع بحران، شهرداری خمین 110 نیرو را برای رفع آبگرفتگیها و لغزندگیها با تجهیزات به کار میگیرد.

مهشاد باقری کارشناس خدمات شهری شهرداری خمین گفت: دو اکیپ در قسمت شمالی و جنوبی شهر در مواقع بارندگی با تجهیزات در آماده باش کامل هستند و نسبت به رفع آبگرفتگی جویها و معابر اقدامات می‌کنند.

باقری ادامه داد: خدمات شهری شهرداری خمین قبل از شروع فصل پاییز و آغاز بارشها اقدام به لایروبی و شستشوی کلیه جویها و کانالهای جمع‌آوری آبهای سطحی سطح شهر و تسطیح شیب برخی جوی‌ها نموده است.

کارشناس خدمات شهری تصریح کرد: در راستای رفاه حال شهروندان عزیز، مخازن شن و نمک برای استفاده شهروندان در مکانهای زیر قرار داده شده است. شهروندان میتوانند در صورت نیاز به این مخازن مراجعه و از نمکهای خیابانی برای از بین بردن لغزندگیها استفاده نمایند.

مقابل داروخانه شبانه روزی- ابتدای کوچه خطیب؛ مقابل شهرداری- میدان صاحب الزمان- میدان عاشورا- چهارراه قدس- میدان پلیس- میدان سرداران شهید- خیابان امام خمینی (ره) روبروی بانک مسکن- خیابان جهاد - میدان شهدا انتهای بلوار شهید صدوقی- میدان جانبازان- تقاطع خیابان تختی و خیابان فردوسی

شهروندان در صورت ایجاد آبگرفتگی معابر و کوچه‌ها میتوانند با سامانه گویا 137، تماس بگیرند تا در اسرع وقت نیروهای خدمات شهری جهت رفع آبگرفتگی اقدام نمایند.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal