تاریخ خبر :1399/09/12
فعالیت شهرداری خمین در راستای مناسب‌سازی معابر و فضاهای شهری

شهرداری خمین در دو سال اخیر در راستای سیاست ایجاد شهر بدون مانع و مناسب‌سازی محیط شهری برای معلولان و کم‌توانان جسمی و حرکتی اقدامات بسیاری انجام داده است.

مناسب‌سازی معابر و اماکن شخصی، اجتماعی و ابزار فرد معلول برای کم کردن مشکلات روزمره اوست که ‌می‌تواند در خودکفایی و بهبود روانی معلول و بازگرداندن او به زندگی نقش مهمی داشته باشد.

برای دستیابی به راه‌حل‌های مناسب‌سازی، شناخت مشکلات محیط شهری در ارتباط با فرد معلول از جمله مسائل شبکه معابر شهری و تجهیزات آنها نخستین مساله است که با مناسب‌سازی آن برای فرد معلول، بسیاری از مشکلات این قشر از جامعه حل می‌شود.

شهرداری خمین از ابتدای سال 97 در راستای سیاست ایجاد شهر بدون مانع و مناسب‌سازی محیط شهری برای معلولان و کم‌توانان جسمی و حرکتی اقدام به رعایت مناسب‌سازی محیط فیزیکی در تمام پروژه‌های عمرانی سطح شهر کرده است.

مهدی عباسی؛ مسئول بازآفرینی شهری شهرداری خمین گفت: از سال 97 تاکنون، 2840 متر پیاده‌رو در سطح شهر مناسب‌سازی شده است.

عباسی بیان کرد: همچنین جهت حمایت از قشر معلول و برطرف شدن مشکلات این قشر از جامعه در شهر، از سال 97 تاکنون، پارکهای شهید مدرس، مجموعه پارکهای 72 تن، پارک ولیعصر، پارک فرهنگسرا به مساحت 30649 مترمربع الزامات مناسب‌سازی در آنها رعایت شده است.

مسئول بازآفرینی شهرداری خمین اضافه کرد: در راستای مناسب‌سازی شهر و برطرف شدن مشکلات تردد معلولان، در سال 97، در 25 نقطه شهر و در سال 98، در 50 نقطه شهر مسیر عبور عرضی ایجاد شد.

عباسی عنوان کرد: همچنین در سال 97، سرویس بهداشتی پارک بزرگ شهید مدرس و در سال 98، سرویسهای بهداشتی در خیابان سبزیکار و میدان امام خمینی (ره) به طور کامل مناسب‌سازی شده‌اند و گلزار شهدای شهرستان نیز الزامات مناسب‌سازی معلولان در آن رعایت شده است.

وی ادامه داد: در سال 98، در 20 نقطه پراکنده و حساس شهر از جمله؛ ترمینال تهران، 90 متر طول رمپ ایجاد شده و پله‌ها و موانع موجود حذف شدند.

عباسی بیان کرد: ساختمان‌های عمومی در هنگام اخذ پروانه ساختمانی ملزم به رعایت ضوابط ویژه معلولان و احداث رمپ می‌شوند.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal