تاریخ خبر :1399/08/15
تاسیس کشتارگاه صنعتی از الویتهای شهرداری خمین

قاسمی به شهروندان اطمینان داد، با توجه به حضور ناظر شرعی و دو ناظر دامپزشکی گوشتی سالم و عاری از هر گونه بیماری به دست شهروندان محترم می‌رسد.

وحید قاسمی؛ معاونت خدمات و ایمنی شهری شهرداری خمین گفت: کشتارگاه شهرستان خمین فرسوده و قدیمی است و علی‌رغم هزینه‌های بسیار زیاد جهت بروزرسانی آن، با توجه به حجم کشتار روزانه (متوسط 10 دام سنگین و 40 دام سبک) نیاز به اخذ مجوز تأسیس کشتارگاه صنعتی می‌باشد و شهرداری خمین طی بررسی و مکاتبات به عمل آمده نسبت به اخذ مجوز تأسیس کشتارگاه صنعتی اقدام نموده است.

قاسمی اضافه کرد: پس از اخذ مجوز نیاز به طراحی و مشاوره کشتارگاه صنعتی می‌باشد که این امر در حال پیگیری است. پس از طراحی توسط شرکتهای ذی‌صلاح امور احداث به پیمانکار واجد شرایط سپرده خواهد شد.

معاونت خدمات و ایمنی شهری ادامه داد: در حال حاضر کشتارگاه خمین علی‌رغم فرسوده بودن ساختمان یکی از بهترین و مجهزترین کشتارگاهها در استان مرکزی است به طوری که می‌تواند به قطب کشتار در جنوب استان مرکزی مبدل گردد.

وی افزود: با توجه به دستوالعمل اداره دامپزشکی و کارگروه کشتارگاهها لاشه‌های دام به مدت مناسب در سردخانه در دمای0 تا 4 درجه سانتی‌گراد قرار می‌گیرد تا بیماریهای زانوس (بیماری مشترک دام و انسان) به طور کامل از بین برود و به شهروندان محترم اطمینان میدهم که با توجه به حضور ناظر شرعی و دو ناظر دامپزشکی گوشتی سالم و عاری از هر گونه بیماری به دست شهروندان محترم می رسد.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal