تاریخ خبر :1399/08/08
نشست خبری شهردار خمین با اصحاب رسانه با موضوع هفته پدافند غیر عامل امروز برگزار شد.

شهرداری خمین در دو سال اخیر،فعالیتهای زیادی را در مبحث پدافند غیر عامل انجام داده است.دبیرخانه ای با این موضوع مشخص شده است. در جلسات پدافند غیر عامل در سال جاری ۸۰ مصوبه داشتیم که بیشترین مصوبات آن اجرا شده است

مهندس ابوالفضل مرتضیان؛شهردار خمین ضمن تبریک هفته پدافند غیرعامل گفت: مبحث پدافندغیرعامل در طول تاریخ بشریت وجود داشته و انسانها به خودی خود از پدافند غیر عامل استفاده میکردند. 

مرتضیان بیان کرد:پدافند به معنای دفاع و غیر عامل به معنای استفاده نکردن از جنگ افزارهاست.

پدافند غیر عامل به معنای مجموع کارهایی است که به منظور پیشگیری و کاهش مسائل بحرانی انجام میشود.

شهرداری خمین در دو سال اخیر،فعالیتهای زیادی را در مبحث پدافند غیر عامل انجام داده است.دبیرخانه ای با این موضوع مشخص شده است. در جلسات پدافند غیر عامل در سال جاری ۸۰ مصوبه داشتیم که بیشترین مصوبات آن اجرا شده است.

شهردار خمین عنوان کرد:مردم با موضوع پدافند غیر عامل آشنایی ندارند و میبایست همه دستگاهها در جهت آموزش خانواده ها با این موضوع یکدیگر را یاری دهند.

مرتضیان اضافه کرد: مصون ماندن جامعه از لحاظ مالی و جانی در مباحث پدافند غیر عامل مطرح میشود و شهرداری خمین در مورد کاهش آسیبهای جانی و مالی شهروندان فعالیتهایی از جمله؛احداث ایستگاه شماره ۲ آتش نشانی،مطالعات جمع آوری آبهای سطحی شهرستان،احداث پل ورودی جاده دانشگاه آزاد اسلامی،دیوار چینی رودخانه ساحلی و... جهت مهار سیل و..را انجام داده است.

شهردار خمین اظهارداشت:شهرداری خمین همچنین برای کاهش آسیبهای اجتماعی پایگاه مشاوره رایگان در محله عباس آباد مستقر کرده است که در زمینه های اجتماعی و خانوادگی،تحصیلی،تربیت فرزند و... خدمات مشاوره ای رایگان ارائه میدهد.

وی ادامه داد: شهرستان خمین در حوزه پدافندغیرعامل شرایط مناسبی ندارد و باید تلاش کنیم تا به حداقلهای لازم برسیم.

شهردار خمین در پاسخ به سوال خبرنگار صداوسیما در زمینه آمادگی شهرداری خمین در برابر بارشهای فصل پاییز و زمستان گفت:شهرداری خمین تمام تدابیر لازم جهت مقابله با بحرانها را اندیشیده و بیش از ۷۰درصد نقاط حادثه خیز در سطح شهرستان برطرف شده است. تمام ماشین آلات آماده هستند و کانالهای شهر ترمیم شده و لایروبی رودخانه مرکزی شهر انجام شده است.همچنین ستاد بحران در شهرداری تشکیل شده و شهر به ۴ قسمت تقسیم شده و مسئولین هر منطقه نیز مشخص شده است.

شهروندان میتوانند جهت تماس با شهرداری خمین برای ارائه نظرات و پیشنهادات خود با سامانه گویا ۱۳۷ و روابط عمومی شهرداری خمین تماس بگیرند.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal