تاریخ خبر :1399/07/30
افزایش نشاط شهری الویت کاری واحد زیباسازی در سال جاری

فضاسازی شهر در 55 مناسبت ملی و مذهبی، ساخت 52 المان به صورت خودکفا، اجرای نقاشی‌دیواریها، ساماندهی مبلمان پارکی و ساماندهی تبلیغات محیطی از جمله فعالیتهای این واحد در 6 ماهه اول سال 99 است.

میثم هاشمی؛ کارشناس زیباسازی شهرداری خمین در خصوص عملکرد این واحد در شش ماهه اول سال جاری گفت: این واحد جهت زیباسازی شهر 11 هزار مترمربع از میادین و معابر شهر را رنگ‌آمیزی کرده است.

واحد زیباسازی در 55 مناسبت ملی و مذهبی، فضاسازی شهر را انجام داده است، از جمله؛ نصب بنر، نصب ریسه، نصب پرچم، نصب استیکر و....  این واحد برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و استفاده از هنر و توانایی نیروهای شهرداری و جوانان بومی شهرستان، 52 المان را برای فضاسازی شهر به مناسبتهای مختلف ساخته و در سطح شهر نصب کرده است، که ساخت این المان‌ها و استفاده از پتانسیلهای جوانان خلاق شهرستان بی‌سابقه بوده است.

همچنین این واحد بعد از برگزاری جلسات متعدد، در حال ساخت دو المان عسل و لوبیا توسط هنرمندان بومی و کارآفرین شهرستان و نیروهای خلاق شهرداری است. عسل و لوبیا از سوغات شهرستان خمین است و لازم است مسافران و افراد مختلف با سوغات این خطه آشنا شوند.

خمین پایتخت سنگ‌نگاره‌های تیمره می‌باشد بنابراین برای شناساندن این اثر تاریخی لازم است میدان و المانی در شهر ساخته شود. در شش ماهه اول سال جاری، میدان و المان سنگ‌نگاره‌های تیمره طراحی شده و مجوزآن اخذ شده است.

کارشناس زیباسازی بیان کرد: نقاشی دیواری‌ها جهت زیباسازی شهر و افزایش نشاط اجتماعی انجام شده است که از آنها میتوان به به نقاشی دیواری تصاویر حضرت امام خمینی (ره) در خیابان امام خمینی، نقاشیهای دیواری پارک بابا احمد، نقاشی دیواری شاهنامه در بلوار شهید بهشتی و نقاشی دیواری آثار مولفان و نویسندگان شهرستان خمین در بلوار شهید بهشتی اشاره کرد.

هاشمی اضافه کرد: منطقه گردشگری بوجه به عنوان یکی از مناطق گردشگری مهم نیاز به ساماندهی داشت. بنابراین در شش ماهه اول سال جاری غرفه‌ها و محوطه وسایل بازی این منطقه پیرایش و ساماندهی شده است.

کارشناس زیباسازی شهرداری خمین در خصوص زیبایی ورودیهای شهر اظهار داشت: ورودیهای شهر وضعیت مطلوبی نداشت بنابراین تابلوهای خوش‌آمدگویی ورودیهای شهر که از سال قبل اجرای آن آغاز شد، در شش ماهه اول سال جاری تکمیل و ساماندهی شدند.

وی ادامه داد: یکی از انتقاداتی که به شهرداری بود، استفاده کمتر از تصویر و نماد حضرت امام خمینی (ره) به عنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی در شهر بوده است. بنابراین واحد زیباسازی شهرداری خمین در شش ماهه اول سال جاری،  اقدام به نصب 4 تابلو در ورودی شهر با تصویر حضرت امام خمینی و با مضمون به زادگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران خوش آمدید نمود. که زیبایی خاصی به ورودیهای شهر بخشیده است. ضمن اینکه بلوارهای چهارورودی شهر نورپردازی شد.

هاشمی گفت: در راستای هدف توجه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، میدان کارگر واقع در بلوار ولیعصرکوی بعثت، در مدت زمان کمی احداث و با نصب مبلمان آن این میدان به بهره‌برداری رسید.

کارشناس زیباسازی تصریح کرد: نامگذاری و نصب تابلو کوچه‌ها، معابر و میادین و ساماندهی کیوسکها نیز صورت گرفته است.

هاشمی عنوان کرد:  وضعیت تبلیغات محیطی در شهرستان وضعیت ایده‌آلی ندارد. بنابراین برای ساماندهی تبلیغات محیطی در نیمه اول سال جاری، سرمایه‌گذار جذب گردیده و قرار است مدرنترین تابلوهای شهری ساخته و در معرض دید شهروندان قرار داده شود.

واحد زیباسازی شهرداری خمین جهت رفاه حال شهروندان و ایجاد امکانات رفاهی بیشتر برای آنان، مطالعات زمین بازی فوتبال حبابی را در 6 ماهه اول امسال انجام داد و این پروژه در نیمه دوم سال اجرایی میشود. همچنین امسال وسایل بازی غیراستاندار جمع‌آوری و وسایل بازی استاندارد جایگزین آن می‌شود. این موضوع در 6 پارک مخصوصاً پارکهای حاشیه شهر در دست اقدام است. مبلمان پارکی بوستان فضیلت، پارک بابااحمد و پارک شهرک نیروی انتظامی ساماندهی شده است.

وی ادامه داد: حذف آلودگی‌های بصری مانند تابلوهای تبلیغاتی و امحاء نازیبایی‌های شهری نیز در اولویت کاری این واحد است. چرا که وضعیت سیما و منظر شهری نقش به سزایی در روحیه شهروندان دارد و تحقیقات نشان داده شهروندان شهرهای زیبا، شادتر هستند. بنابراین به دنبال این الویت کاری، تابلوها و زوائد شهری حذف شده است. تعدادی نماها با رنگ خنثی امحاء شده و در تعدادی نماها، اقدام به ایجاد نقاشی دیواری یا احداث ایستگاه مکث شده است.

هاشمی افزود: شهروندان در طی دو سال اخیر استقبال چشمگیری از بهبود زیباسازی شهری داشته‌اند و ذوق و اشتیاق آنها چراغ راه ما بوده است.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal