تاریخ خبر :1399/07/13
عملکرد شش ماه اول سال جاری کمیسیون ماده صد

زهراالسادات حسینی، مسئول کمیسیون ماده صد شهرداری خمین گفت: در شش ماه اول سال 99، 500 پرونده در کمیسیون بدوی و 135 پرونده در کمیسیون تجدیدنظر (مجموعاً 635 پرونده)  ماده صد شهرداری خمین مطرح شده است که از این تعداد 608 پرونده رأی قطعی گرفته‌اند.

مسئول کمیسیون ماده صد بیان کرد: از 608 پرونده، 13 پرونده قلع بنا و 76 پرونده رأی برائت گرفته‌اند.

حسینی اظهار داشت: از کل پرونده‌های مطرح شده در کمیسیون بدوی و تجدیدنظر، 589 پرونده به واحد درآمد ارسال شده و 615 پرونده به مالکین ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: (( در هفته 3 الی 4 جلسه کمیسیون ماده صد در شهرداری خمین برگزار می‌شود؛ که اعضای کمیسیون شامل؛ نماینده دادگستری، نماینده شورای شهر، نماینده وزارت کشور است)).

آشنایی با کمیسیون ماده صد

مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم آن باید قبل از هر اقدام عمرانی یا تفکیک اراضی و شروع ساختمان از شهرداری پروانه اخذ نماید.

شهرداری می تواند از عملیات ساختمانی ساختمانهای بدون پروانه یا مخالف مفاد پروانه به وسیله مأمورین خود اعم از آنکه ساختمان در زمین محصور یا غیر محصور واقع باشد، جلوگیری نماید. اگر ساختمان خلاف اصول شهرسازی، فنی، بهداشتی، مشخصات مندرج در پروانه یا بدون پروانه احداث شده باشد، به تقاضای شهرداری موضوع در کمیسیونی مرکب از نماینده وزارت کشور، یکی از قضات دادگستری، یکی از اعضای شورای شهر مطرح می شود. کمیسیون پس از وصول پرونده به ذینفع اعلام می‌نمایدکه ظرف ده روز توضیحات خود را کتباً ارسال دارد پس از انقضاء مدت مذکور کمیسیون مکلف است موضوع را با حضور نماینده شهرداری که بدون حق رأی برای ادای توضیح شرکت می‌کند ظرف مدت یکماه تصمیم مقتضی بر حسب مورد اتخاذ کند.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal