تاریخ خبر :1399/03/03
رونمایی از دو المان مناسبتی و افتتاح گنجینه آثار شهدا توسط مسئولین شهر

امروز به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر دو المان توسط حاج‌آقاحسینی‌پور؛ امام جمعه شهرستان،  طهرانی؛ فرماندار شهرستان، تعدادی از مدیران شهرداری خمین و دیگر مسئولین شهرستان رونمایی شد.

این المانها توسط کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی  ساخته شده است و فضاسازی و نصب این المانها توسط واحد زیباسازی شهرداری خمین انجام شده است.

نام یکی از المانها، المان بمباران است که در چهارراه آیت‌الله سعیدی نصب شد. علت نامگذاری و نصب المان در این مکان این است که این محل در مدت هشت سال دفاع مقدس توسط رژیم بعث عراق بمباران شد.

المان دیگر وربروی مصلی امام خمینی(ره) شهرستان نصب شد. این مکان محل اعزام 65219 نفر از نیروهای مردمی به صورت داوطلبانه به جبهه جنگ بوده است.

مراسم دیگر شهرداری خمین به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر افتتاح گنجینه آثار شهدا توسط مسئولین شهرستان در شهرداری خمین بود. این گنجینه توسط اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری خمین جمع‌آوری شده است.

امام جمعه شهرستان افتتاح گنجینه موزه شهدا در شهرداری خمین را امری ارزشمند در راستای ترویج فرهنگ شهدا دانستند.

امام جمعه شهرستان گفت: این گنجینه باید در شهرستان تبدیل به موزه شود چرا که شهرستان خمین شهر 1000 شهید است. ما باید از وصیتهای شهدا در مسیر زندگی خود بهره ببریم.

وی در پایان  از زحمات شهردار و اداره فرهنگی و اجتماعی شهرداری خمین تشکر کردند.

 
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal