تاریخ خبر :1399/02/29
200 هزار نشاء گل و 10 هزار نهال در سال 99 کاشته می‌شود

با توجه به تعیین تکلیف شدن منطقه بوجه خدمات‌دهی در این منطقه آغاز شده است.

احسان قاضی زاهدی؛ کارشناس فضای سبز شهرداری خمین از کاشت بیش از 200 هزار نشاء گل فصلی در سال 99 خبر داد و گفت: در هر فصل متناسب شرایط آب‌وهوای آن فصل و سازگاری گلها، گلکاری صورت می‌گیرد. در فصل تابستان گل‌های آهار، رعنا زیبا، اطلسی، جعفری و در فصل بهار گل‌های شب‌بو، بنفشه، میناچمنی، رز کاشته می‌شود. در فصل پاییز و زمستان هم کلم زینتی، گل داودی و بنفشه کشت می‌شود.

کارشناس فضای سبز بیان کرد: بودجه گلکاری سال جاری 3 میلیارد ریال است که قرار است به نقاط در دست توسعه بیشتر پرداخته شود.

وی ادامه داد: از برنامه‌های مهم سال جاری در بخش فضای سبز کاشت 10 هزار اصله نهال است که در دو ماهه اول سال جاری بیش از 4000 نهال کاشته شده است. از جمله نهال‌های کاشته شده پالونیا و زیتون تلخ می‌باشند.

 قاضی زاهدی اضافه کرد: با توجه به اینکه چمن به آب فراوان نیاز دارد لازم است گیاهانی کاشته شود که کمترین نیاز آبی را دارند و فضای شهر را زیباتر می‌کنند.

کارشناس فضای سبز با اشاره به تعیین تکلیف شدن منطقه بوجه اظهار داشت: کلیه امورات مربوط به گلکاری و نهاده‌های فضای سبز در این منطقه به پیمانکار واگذار شده است و و آبیاری قطره‌ای درختان هم در بوجه تکمیل می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر خدمات‌دهی در این منطقه آغاز شده و نیروها مشغول چمن‌زنی و زدن علفهای هرز هستند. اصلاح روشنایی و آبنمای بوجه هم امسال انجام می‌شود.

کارشناس فضای سبز افزود: در بخش فضای سبز شهر حدود20 نیرو در بخش شمالی شهر و حدود 30 نیرو در بخش جنوبی شهر فعالیت دارند. و در حال حاضر آبیاری نهال‌های تازه کشت شده و قدیمی‌تر توسط پیمانکار در بخش شمالی و جنوبی با دو تانکر با بیش از 15 هزار لیتر انجام می‌شود.

قاضی زاهدی تصریح کرد: یکی از مشکلات اصلی فضای سبز شهر مشکل آب است که اگر انتقال آب از سد فرنق صورت گیرد مشکلات آب فضای سبز شهری برطرف می‌شود.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal