تاریخ خبر :1398/12/11
ضدعفونی کردن سطح شهر توسط شهرداری خمین

شهرداری خمین از مورخ 98/12/10 هر شب از ساعت 00:30 الی 5:30 صبح فضای شهر را ضدعفونی می‌کند. شهروندان تردد خود را در سطح شهر محدود کنند.

ابوالفضل مرتضیان، شهردار خمین گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، از شهروندان عزیز می‌خواهیم تردد کمتری در سطح شهر داشته باشند.

مرتضیان افزود: یکی از منبع‌های شیوع ویروس کرونا، زباله‌های شهر است؛ شهرداری خمین هم روزی یک نوبت، از ساعت 8:30 شب الی 3 نیمه شب نسبت به جمع‌آوری زباله‌های شهر اقدام می‌کند. به منظور کاهش انتقال ویروس کرونا از شهروندان عزیز تقاضا داریم زبالههای خود را بین ساعت 7 الی 8 شب در سطل زباله قرار دهند و از قرار دادن زباله در طول روز خودداری نمایند. تا زباله زمان کمتر در سطل‌های زباله بماند و زباله‌گردها هم به سطلها مراجعه نکنند.

شهردار خمین تصریح کرد: شهرداری خمین از مورخ 98/12/10 تا ریشه‌کن شدن این ویروس هرشب بین ساعت 00:30 نیمه شب تا 5 صبح نسبت به ضدعفونی کردن کل فضای شهری اقدام مینماید. در این فاصله زمانی دو اکیپ در سطح شهر فعال هستند. شهروندان عزیز در این ساعت شبانه‌روز در شهر تردد نداشته باشند؛ تا حداقل آسیب به همشهریان عزیز برسد.

مرتضیان بیان کرد: پاکسازی و ضدعفونی کردن ساختمان شهرداری با اتمام ساعت کار اداری، هر روز رأس ساعت 15 در جهت پیشگیری از این ویروس توسط نیروهای خدماتی انجام می شود.

شهردار خمین اظهار داشت: ستاد مبارزه با ویروس کرونا در شهرداری خمین به ریاست شهردار تشکیل شده است؛ که معاونت خدمات و ایمنی شهری مسئول اجرای مصوبات این ستاد است. تاکنون این ستاد 3 جلسه تشکیل داده است و جهت ارزیابی عملکرد این ستاد جلسات دیگری هم تشکیل می‌شود. در آخرین جلسه این ستاد مقرر گردیده است: 1) دفن بهداشتی زباله در منطقه حسن فلک انجام شود. 2) زباله‌گردها ساماندهی شوند. 3) ضدعفونی کردن سطح شهر با آب ژاول 1 درصد هر شب صورت گیرد.

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal