تاریخ خبر :1398/09/17
نقاشی دیواری‌ها؛ آفرینش بصری فرهنگ و هنر

دو سالی است نقاشی‌های دیواری که با فضای شهری تلفیق شده‌اند. در بهبود فضاهای شهری خمین تأثیرگذار بوده است.

مسئول زیباسازی شهرداری خمین گفت: (( زمانی که به عنوان شهروند عادی در شهری با این تمدن دیرین که از نظر معماری با اشکالات زیادی همراه است قدم می‌گذارم، تأثیرات نقاشی‌های دیواری را به خوبی احساس می‌کنم، معتقدم نقاشی‌های دیواری در ذهن و ریشه مردم تأثیر بسزایی گذاشته است. مردم تغییر و تحولات شهری را با زیباسازی در امور و نقاشی‌های دیواری احساس می‌کنند. این نقاشی ها کم و کاستی معماری شهری را می‌پوشانند و تصویر بهتری از شهر ارائه می‌کند. ضمن اینکه زبان تصویر و هنر کمک شایانی به شناسایی جاذبه‌های شهرستان و توسعه گردشگری کرده است)).

نقاشی های دیواری در خمین از تیرماه سال 1397 با بکارگیری فارغ‌التحصیلان رشته نقاشی و گرافیک که اکثرأ بانوان خمینی هستند؛ کلید خورد و برای 68 نفر از هنرمندان بومی خمینی اشتغال‌زایی کرده است.

این نقاشی‌ها با موضوعات متنوع و در مکان‌های مختلف  مانند: جاذبه‌های گردشگری خمین ورودی شهر اراک، شاهنامه در خیابان فردوسی، کتابخوانی و آکواریوم در میدان مدرس، موزه مفاخر در خیابان تختی، نقاشی حوض در میدان 15 خرداد، نقاشی روی سطل‌های زباله، نقاشی نشاط اجتماعی در بلوار قدس، نقاشی بافت سنتی شهرستان در چهارراه قدس، نقاشی سنگ نگاره‌های تیمره در ورودی شهر اراک و ... انجام شده است.

به طور کلی نزدیک به 10 هزار متر دیوارهای فرسوده و نازیبای شهر زیباسازی و نقاشی شده است.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal