تاریخ خبر :1398/07/16
مراسم تقدیر از آتش‌نشانان و همیاران آتش‌نشان در بیت حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد

این مراسم عصر روز دوشنبه مورخ 98/07/15 با حضور شهردار، فرماندار،امام جمعه شهرستان، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، تولیت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره)، بخشدار کمره، سعید کمانی؛ آتش‌نشان حادثه پلاسکو، تعدادی از آتش‌نشانان و همیاران برگزار شد.

طهرانی، فرماندار شهرستان خمین ضمن تشکر از برگزار کنندگان این مراسم بیان کرد: (( مراکز آتش‌نشانی شهرستان، در دو حوزه شهری، شهر خمین و شهر قورچی باشی، شهرک صنعتی، روستاهای شهابیه و فرنق، جوادیه قرار دارند. سعی شده است مراکز آتش‌نشانی تمرکززدایی شود، عدالت اجتماعی رعایت شود  و روستاها هم دربرگرفته شوند)).

طهرانی افزود: (( حوادث دو دسته هستند: حوادث انسان‌ساز و حوادث غیرمترقبه: مانند سیل، آتش‌سوزی.  در این حوادث مهمترین موضوع ارائه خدمات سریع و به موقع است. یکی از این گروههای خدمت‌رسان، آتش‌نشانان عزیز هستند که از آن‌ها تشکر و قدردانی می‌کنیم. در کنار آتش‌نشانان، خانواده‌های آن‌ها هم هستند که آن‌ها را همراهی و حمایت می‌کنند)).

 ایشان در پایان از آقای سعید کمانی، آتش‌نشان نجات یافته از حادثه پلاسکو به خاطر حضور در مراسم تشکر کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا حسینی‌پور، امام جمعه شهرستان حضور انسان‌های مؤمن، بصیر، خدوم، آماده در صحنه‌های مختلف و حساس و میدان‌هایی که زمان در آن‌ها نقش بسیار مؤثری دارد را شکر گفت.

ایشان گفت: آتش یکی از عناصر بسیار مهم در زندگی انسان است. اگر نبود،  زندگی انسان به کندی پیش می‌رفت. اما هر چیزی را می‌بایست جای خودش استفاده کرد. آنچه مذموم است آتش افروزی است. انسان‌های پرقدرت امروزی به جای خاموش کردن آتش، آتش افروزی می‌کنند.  درود بر کسانی که آتش را خاموش می‌کنند. که در این مراسم در خدمت تعدادی از آن‌ها هستیم.

امام جمعه توصیه کرد: یکبار بار قرآن را با کد آتش بخوانید.

فرقدانی رئیس محترم شورای اسلامی شهر ضمن خیر مقدم به مهمانان مراسم و تبریک به آتش‌نشانان و همیاران آتش‌نشان گفت: هر 50000 نفر جمعیت شهری می‌بایست یک ایستگاه آتش‌نشانی داشته باشد. شهردار و شورای اسلامی شهر با برنا‌مه‌ریزی بلند مدت خود اقدام به احداث یک ایستگاه آتش‌نشانی نمودند. این ایستگاه در قسمت جنوبی شهر واقع شده است.  آتش‌نشانان می‌بایست مدت سه دقیقه در محل حادثه حضور داشته باشند. هر چقدر آتش‌نشانان سرعت بیشتری داشته باشند باعث جلوگیری از حادثه و کمتر شدن خسارات مالی و جانی آن می‌شود.

فرقدانی از ایثارگری‌های و حضور به موقع و همه جانبه آتش نشانان در سیلاب نوروز 98 گفت و بیان کرد: فعالیت آتش نشانی فقط شامل آتش‌سوزی نمی‌شود،  بلکه سیلاب، آوار، غرق شدن، مارگیری، تصادفات، سقوط، انفجار و .... هم دربرمی‌گیرد.

مهدی کمانی، رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرستان خمین گفت: شهر خمین با جمعیتی بالغ بر 76 هزار نفر می‌بایست 2 ایستگاه آتش‌نشانی و 28 پرسنل آتش‌نشان داشته باشد. اما در حاضر 1 ایستگاه آتش‌نشانی و 9 پرسنل دارد.

ایشان گفت: (( در حالی که به خدمت‌رسانی به محدوده شهری موظفیم، 113 روستا را پوشش می‌دهیم.  در مواقع حساس کمک شهر قورچی باشی هستیم. در شش ماهه اول امسال حدود 555 مورد حادثه آتش‌نشانی، بدون حتی یک مورد شکایت مردمی داشته‌ایم)).

مشکلات عمده‌ای آتش‌نشانی خمین دارد که عبارتند از : درب آتش‌نشانی در کوچه که روبرویش مدرسه قرار دارد، باز می‌شود. مشکل دوم: عدم نیروی کافی است. چند حادثه به سختی باهم پوشش داده می‌شود. سومین مشکل نداشتن تجهیزات دسترسی به ساختمان‌های بلندمرتبه می‌باشد.

در پایان مراسم فرقدانی رئیس شورای اسلامی شهر و طهرانی فرماندار به عنوان آتش‌نشانان افتخاری معرفی شدند و از آتش‌نشانان و همیاران هم تجلیل شد.

 

 

 
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46332954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal