تاریخ خبر :1398/07/08
برنامه های متنوع آتش نشانان شهرستان خمین به مناسبت گرامیداشت هفتم مهر؛ روز آتش‌نشانی و ایمنی

گلباران مزار شهدا در گلزار شهدا، گلباران مزار شهدای گمنام در مصلی امام خمینی (ره)، غبارروبی و شستشوی مزار شهدا، رژه خودروها و تجهیزات آتش نشانی در خیابانهای سطح شهر، دیدار آتش نشانان با امام جمعه شهرستان، دیدار اعضای شورای اسلامی شهر با آنها در ساختمان آتشنشانی، دیدار دانش‌آموزان دبیرستان خوارزمی، دبستان اسری و دبستان زینبیه با آتش‌نشانان از برنامه‌های انجام شده این روز این عزیزان بود.

در دیدار آتش‌نشانان با امام جمعه شهرستان؛ شهردار خمین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش‌نشانی و بخصوص شهدایی که در سال 1359 در پالایشگاه آبادان به شهادت رسیدند، گفت: در سال جاری نزدیک 550 حادثه رخ داده است، که 80 درصد آن آتش‌سوزی بوده است. در اکثر موارد حادثه با حضور به موقع آتش‌نشانان، جان انسانها نجات پیدا کرده و خسارتهای مالی به حداقل رسیده است.

ایشان بیان کرد: خمین بر اساس ساختار سازمانی دو ایستگاه آتش‌نشانی و 28 پست سازمانی باید داشته باشد، اما در حال حاضر 9 پست سازمانی و یک ایستگاه آتش‌نشانی دارد. به دلیل کمبود منابع مالی و انسانی آتش‌نشانان شهرداری خمین زحمات زیادی را متقبل می‌شوند. یعنی هر آتش‌نشان به اندازه سه نیروی انسانی کار انجام می‌دهد.  آتش‌نشانی خمین تجهیزات کافی و لازم ندارد، اگر در طبقه چهارم ساختمانی آتش‌سوزی اتفاق بیفتد این تجهیزات وجود ندارد.

ایشان ادامه داد: آتش‌نشانان دلسوز شهرستان جهت جبران کمبود منابع انسانی، از سال گذشته حدود 500 همیار آتش‌نشان آموزش داده‌اند، که بتوانند در مواقع بحرانی از وجود آن‌ها استفاده کنند.

امام جمعه شهرستان خمین بیان کرد: از سنت‌‌های لایتغیر پروردگار این است که مزد را به دنبال عمل می‌دهد. در دین اسلام چیزی وجود دارد که برد عمل را  ثابت می‌کند و بالا می‌برد و آن نیت است. هر چه کار نیت بزرگتری داشته باشد، ارزشمندتر است. از کارهای پر ارزش هم کار شما آتش‌نشانان گرامی است. این‌که فردی خود را به آتش می‌زند و از جان خود می‌گذرد بسیار ارزشمند است.

در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر خمین با آتش‌نشانان شهرستان خمین با اهدای شاخه گلی تقدیر شد.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46332954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal